V. ZÁVOD TM RUN na 5 a 10 km a dětský běh na 1 míli 28. července 2020 ve znamení horkého počasí

Na termín našeho pátého závodu u bauMaxu meteorologové ohlásili, že to bude nejteplejší den nejen tohoto týdne, ale zatím i celého letošního léta. A nemýlili se. Příjemný pro běžce byl naopak vítr, který je provázel celým závodem a působil jako chladič. Přesto se všichni hodně zapotili. Proto jsme občerstvení připravili takové, které výborně osvěží. Takže melounů bylo po doběhu pro všechny dost.

O výkonech nelze říci, že by byly vyloženě ovlivněny horkým počasím, vždyť vítěz pětky Petr Kučera z AK Škoda proběhl cílem v čase 17:31 a Ondra Jadlovský na desítce zaběhl výtečně a čas 37:19 zaslouží plné absolutorium. Ano, mnozí z pravidelných účastníků závodu měli pomalejší čas než jindy, přesto za odvahu, že se postavili na start v takovém počasí, je potřeba jim zatleskat.

První závod však obstaraly děti a jejich běh na 1 míli. Vítězná Viky Špetová dlouho atakovala svůj nejlepší čas z minulého závodu, ale i výsledek 6:43 minut je úžasný. Mezi kluky si vítězství pohlídal Pavel Kratochvíl ml. za 7:47 minut. Při neúčasti některých pravidelných dětských účastníků zaujala rychlým během teprve čtyřletá Eliška Janošíková, která si v čase 13:26 doběhla pro krásné třetí místo. Stejné místo pak mezi kluky obsadil tříletý Kryštof Křížek za 14:37.

Desítka měla tentokráte skoro více startujících než pětka, což nás moc těší. Dvacet pět běžců si s nástrahy „horkého závodu“ poradilo s přehledem a odpovídají tomu i výsledné časy v cíli.

10 km

Muži do 40 let -Ondřej Jadlovský 37:19

Muži nad 40 let – Slávek Švejdar 39:30

Ženy do 40 let – Kateřina Sedláčková 45:29

Ženy nad 40 let – Blanka Šindelářová 44:39

Dvacet osm běžců a běžkyň vyrazilo v 18:05 hodin na pětikilometrovou trať. Všichni dokázali, že se výborně na závod připravili. Některé souboje v cílové rovince byly opravdu napínavé a mnohdy se rozhodovalo na posledních metrech. Skvělou a hlavně stálou formu potvrzuje Tea Chvalová, která opět atakovala devatenácti minutovou hranici, ale ta však tentokráte odolala. I přesto podala nádherný výkon. Věříme, že příště zase devatenácti minutová hranice v jejím případě padne.

5 km

Muži do 40 let – Petr Kučera 17:31

Muži nad 40 let – Tomáš Friedl 18:15

Ženy do 40 let – Teodora Chvalová 19:16

Ženy nad 40 let – Zuzana Marková 23:12

Již dlouho před závodem se řešila otázka, zda je vhodné v takovém počasí a prázdninovém čase vůbec závodit. Obecně mám v tomhle jasno. Kdy závodit, když ne v létě a o prázdninách. Ano, jsou dovolené, děti mají prázdniny, přesto je to dle mě nejlepší doba na závody. Nebo je vám milejší jít na závod v lednu a soutěžit při – 8 °C a mrazivém větru? Mně rozhodně ne. Raději mám sluníčko nad hlavou, i když silně hřející.

Nyní nás čeká již tradiční měsíční pauza a 25.srpna se sejdeme již k šestému letošnímu závodu. Rychle to utíká, co říkáte? V září pak proběhne poslední závod letošního roku na trati 5 a 10 kilometrů u bauMaxu a dětské jedné míle.

Jenže naše TEMPO MAKERS parta nezahálí. V sobotu 1.8. a 22.8. pořádáme krásné trailové závody na 14 kilometrů na nádherných místech Plzně a okolí v rámci našeho seriálu TEMPO MAKERS TRAIL LIFEFOOD CUP 2020. Kdo tedy nechce měsíc čekat na další závod, zaregistrujte se na našem webu na tyto závody. Myslím, že atmosféra je stejně úžasná jako u závodů podél řeky Úslavy.

Jako již tradičně, velké poděkování patří všem našim partnerům, bez kterých by závod vůbec nemohl proběhnout, a kteří nám věnovali ceny pro nejlepší účastníky i do tomboly. Stavební společnost STAKS Group a.s., minipivovar KALIKOVAR, tyčinky SENS, LIFEFOOD a RUPA, prodejna běžecké obuvi RUNLAB, restaurace SALOON Roudná, LION SPORT a Škoda Fit půlmaraton.

Těšíme se na Vás na všech našich závodech.

Jirka Mašek a TEMPO MAKERS RUN TEAM