Tréninky

Už čtvrtým rokem probíhají každou středu TEMPO MAKERS tréninky. I nadále budou probíhat v době od 18 hodiny do 19:10 hodiny převážně ve Štruncových sadech, kde zvláště v zimním období jsou dobré podmínky díky osvětlení.

V rámci zvyšování kvality a účinnosti, a v souvislosti s vytvořením nového Klubu TEMPO MAKERS, dochází od 1.9.2019 k těmto změnám:

  • Řádně registrovaní členové mají všechny námi pořádané tréninky zcela zdarma
  • Nečlenové při účasti na tréninku uhradí poplatek za trénink ve výši 50 korun
  • Délka tréninkové jednotky bude nově 70 minut
  • Úroveň jednotlivých tréninku zachováme, tj. náročnost pro středně pokročilé běžce či běžkyně

Účelem zpoplatnění není naše obohacení, ale veškeré vybrané prostředky použijeme na cvičební pomůcky vedoucí k vyšší úrovni tréninků.

Tréninky budou zaměřeny na rozvoj komplexních dovedností jako jsou rychlost, síla, dynamika, výbušnost, koordinace a rychlostní vytrvalost. K tomu využijeme běžecký žebřík, překážky, kloboučky, švihadlo a také schody. V období, kdy nám to hlavně světelné podmínky dovolí, se uskuteční i trailové tréninky v lesním prostředí (v době letního času).

Na zimní období plánujeme i několik tréninků v běžeckém tunelu na AK ŠKODA (podle obsazenosti). Předpokládaná maximální kapacita je 15 účastníků a tréninky budou zaměřeny na zvyšování síly a rychlosti. Podmínky budou stejné jako při klasickém tréninku.

Dále je v plánu i jeden trénink navíc (frekvence cca jednou za dva týdny pravděpodobně v pondělí, zahájení září říjen), kdy celou hodinku vyplníme kompenzačním cvičením.

Další informace a novinky najdete postupně na těchto stránkách nebo prostřednictvím našeho FB. Členové TEMPO MAKERS budou navíc informováni e-mailem.

Jiří Mašek, trenér TEMPO MAKERS