Profil trenéra

Jiří Mašek – běžecký trenér a zakladatel projektu TEMPO MAKERS – je rodák z jižního Plzeňska, který je v pevném spojení se sportem již od svých šesti let a život bez něj si prakticky už nedovede představit.

Sportovec, běžec a novinář

Většinu své sportovní kariéry věnoval fotbalu – hrál za dorost týmu ŠKODA Plzeň – a atletice, respektive běžeckým závodům na tratích od jednoho kilometru až po maraton. Pravidelně publikuje články s běžeckou tématikou, a to v časopise RUN a na Facebooku, kde do nedávna vycházel vždy v úterý sloupek pod názvem „Úterní dobrý kafe s Jirkou“, kde glosoval své myšlenky a názory na aktuální témata běhání.

V roce 2020 vydal knihu „Maličkosti dělají život krásnějším„; v roce 2022 druhou knihu „Myšlenky běžeckého vodiče“ a na jaře roku 2024 vyjde jeho třetí kniha „Úterní dobrý kafe s Jirkou“.

Trenér a osobní kouč

Ze svých bohatých běžeckých zkušeností vychází a čerpá i jako trenér. Pro širokou veřejnost z řad hobby běžců i závodníků pořádá pravidelné veřejné tréninky včetně běžeckých a trailových akademií, které mají velmi kvalitní náplň jak po stránce praktické, tak teoretické. Zájemcům o individuální tréninky připravuje tréninkové plány na míru a pomáhá jim na cestě za jejich vysněným cílem.

Veškeré tréninky pak prokládá efektivními zábavnými cvičeními a hrami a celkově je vede tak, aby komplexně posilovaly celé tělo a rozvíjely všechny potřebné vlastnosti jako jsou rychlost, síla, výbušnost, dynamika, obratnost, houževnatost a hbitost. Tréninky s Jirkou mají vysokou kvalitu.

Zakladatel projektu TEMPO MAKERS

Své bohaté sportovní zkušenosti dále předává také z pozice běžeckého trenéra v rámci projektu TEMPO MAKERS. Zároveň je hlavním pořadatelem a organizátorem běžeckého seriálu TEMPO MAKERS RUN (7 závodů) v Plzni, který si postupně buduje svoji pozici v termínové listině běžců nejen z Plzeňska.

TEMPO MAKERS RUN – seriál silničních závodů na 5 a 10 km na stezce podél řeky Úslavy a od roku 2022 se tři závody uskuteční v lesním prostředí V Pytli.

CHARITATIVNÍ BĚHY NA PODPORU CENTRUM HÁJEK z.ú. a SPOLEK MAMINY S RAKOVINOU.

Od roku 2020 organizátor T-Mobile olympijského běhu v Plzni

Vedoucí týmu vodičů PACEMAKERS pro RunCzech v letech 2017 - 2020

Dlouhodobě také působí jako běžecký vodič. Pět let byl vedoucím týmu vodičů PACEMAKERS pro největší český seriál běžeckých závodů RunCzech. Na vodiče nezapomíná ani ve svém projektu, kde ty nově začínající cíleně připravuje pod hlavičkou Plzeňští TEMPO MAKERS vodiči.

POSLEDNÍ NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY

2016 – 3.místo na MČR veteránů v maratonu v Písku

2017 – 3.místo na MČR veteránů v půlmaratonu v Žatci

Filozofie

Základní filozofií a posláním trenéra a běžce Jirky Maška​ je sportovat pro radost, běháním šířit pozitivní energii a mít optimistický pohled na život. Tuto svoji myšlenku předává všem běžcům a běžkyním bez rozdílu věku a výkonnosti, kteří o to projeví zájem. Pro něj je totiž běžec každý, ať uběhne třeba jen tři kilometry, nebo zdolá maraton. Rozhodující je vždy chuť, úsilí a zapálení pro danou věc.