DRUHÝ ZÁVOD TRAILOVÉHO SERIÁLU OKOLO HÁJKU PROVÁZELO NÁDHERNÉ SLUNEČNÉ POČASÍ

Myslíme, že druhý závod našeho seriálu měl všechny atributy letního běžeckého závodu v lese. Modrá obloha, téměř bezvětří, krásné trať celá v lese, běh na místech v oblasti, která je na seznamu evropského přírodního dědictví a kouzelné prostředí areálu CENTRA HÁJEK nad zámkem KOZEL.

Přestože jsme měli zdatného závodního konkurenta (jiný závod), tak účast na závodě byla opět výborná a hlavně všichni, kteří dorazili, patří mezi naše věrné příznivce a nezklamali nejen účastí, ale hlavně výtečným výkonem. Celou trať jsme připravili tak, aby splňovala podmínky trailového závodu. Na všechny čekala dlouhá táhlá stoupání, prudké seběhy, proběhnutí po hrázi dvou rybníků a nakonec i celkem čtyři lávky bylo potřeba zdolat na cestě k vytouženému cíli. A hlavně, nad hlavami běžců byly stále koruny stromů, od prvních metrů po celých čtrnáct kilometrů.

Mezi muži nakonec vítězství na svoji stranu strhl Richard Janošík a stejně jako druhý Milda Viktora, se dostal pod hranici jedné hodiny. Vítězný čas 59:20 min. je důkazem skvělého běhu. Jen 11 vteřin za ním doběhl již zmiňovaný Viktora. Třetí místo si pohlídal Marek Dietl (1:02:11) a po prvním trailu, kdy neznalostí tratě zabloudil, doběhl tak, jak se na jeho výkonnost sluší a patří.

V kategorii nad 40 let obhájil vítězství Míra Nový (1:02:19), i když po proběhnutí cílem toho měl plné kecky, jak se říká. Ale úžasný výkon. Druhý doběhl Roman Číp (1:07:17) a třetí Martin Kejmar (1:13:41), kteří též zaslouží velký obdiv.

Ženy nad 40 let, tak to byla opět velká převaha v podání Blanky Šindelářové (1:09:07), ale velmi zdatně ji tentokráte konkurovala Helena Adamcová, která běžela též úžasně a nakonec byla Blance na dohled (1:10:02). Třetí místo si pohlídala zkušená Jitka Patrasová (1:16:35). Trochu nás mrzí, že se nedaří naplnit kategorii žen do 40 let. Že by v tomto věku nechtěl nikdo závodit? To si nemyslíme a věříme, že již na příští závod bude startovní listina v této kategorii plná. Přesto výkon Veroniky Hálové (1:11:17) a Štěpánky Jandové (1:15:29) byl excelentní!

Do dětského závodu na 600 metrů se vydalo sedm statečných bojovníků a všem je potřeba poblahopřát ke skvělému výkonu. Marku, Danieli, Báro, Maruško, Eliško, Mirku a Kryštofe… pro nás jste jedničkami.

Poděkování patří i zařízení CENTRUM HÁJEK, které nám poskytlo v jejich krásném areálu azyl a my se tam cítili jako doma. Za rok se sem opravdu zase rádi vrátíme. A Vy všichni, kteří s námi běháte, pravidelně přispíváte do kasičky s nápisem „PRO DĚTSKÉ KLIENTY“ a věřím, že po skončení sezóny najdeme v kasičce moc velkou sumu, kterou jim předáme. Děkujeme Vám všem!

Nemůžeme zapomenout ani na naše partnery. LIFEFOOD jako hlavní partner seriálu, běžecká prodejna RUNLAND, minipivovar KALIKOVAR, farmářské prodejna U Lidušky, eshop RUNATURE.CZ, Lion Sport, ŠKODA FIT půlmaraton, Krajský půlmaraton a restaurace SALOON ROUDNÁ. Bez Vás by to nešlo, děkujeme!

Třetí závod seriálu se uskuteční za tři týdny v sobotu 22. srpna 2020 se startem a cílem u Sv. Jiří na známé trase okolo Chlumu a v Zábělé. Věřím, že všichni, kdo běželi již první závod si zkusí zaběhnout lepší čas a ty nově příchozí zase vyzkouší, jak krásné jsou naše tratě a hlavně celé TEMPO MAKERS závody.

Jirka Mašek a TEMPO MAKERS RUN TEAM