ÚŽASNÁ ATMOSFÉRA CHARITATIVNÍHO BĚHU PRO CENTRUM HÁJEK (krátká reportáž)

Nadšení, obrovský zápal, rekordní účast, báječná atmosféra, plno usměvavých běžců a běžkyň, radostné úsměvy dětí… tak nějak by se dal ve stručnosti charakterizovat TEMPO MAKERS závod v úterý 31.května 2022, který byl věnovaný dětem z CENTRA HÁJEK.

Sto účastníků hlavního závodu na 5 km (62 startujících) a 10 km (38 startujících) a hlavně 52 (!) dětských běžců od dvou do třinácti let. Prostě paráda! A když k tomu přidám skvělé výkony všech, mohu jen potvrdit velmi úspěšný úterní podvečer. Přestože výsledné časy jsou v tomto případě vedlejší, mou povinností je na tyto super časy upozornit.

5 km – Tomáš Eisner 16:35, Denisa Šantínová 19:39 min.

10 km – Adam Korecký 35:46, Blanka Šindelářová 41:12 min.

1 míle děti do 10 let – Pavel Kratochvíl a Lukáš Bílý – 6:37, Sofie Smíšková – 7:38 min.

1 míle děti do 15 let – Tomáš Minařík – 5:34, Magdaléna Rutarová – 5:43 min.

Tohle nepotřebuje další komentář.

Dětský závod byl ale přehlídkou úžasných výkonů všech, kdo se na start postavil. Nejmladšímu běžci byli dva roky a jeho výkon, s pomocí rodičů, byl skvělý. Vidět při doběhu usměvavé tváře plné úsilí zdolat trať, to bylo prostě něco skvělého, co vhánělo do očí slzy a ruce nestačily těmto výtečným výkonům tleskat. No prostě všichni zaslouží to nejvyšší uznání. Medaile, balíček sladkostí a dárek od Plzeňského kraje, byl zaslouženou odměnou pro tyto báječné dětské závodníky, a to bez rozdílu!

Suma sumárum – výsledná částka, kterou charitativní běh vynesl je šokující – 42.500 korun. Ještě nikdy jsme na takovou závodě nevybrali. Díky všem, kteří přispěli. Vybraná částka půjde na výstavbu dětského hřiště pro handicapované s názvem – HRAJEME SI S PŘÍRODOU. Už se těšíme, až bude po prázdninách v provozu.

Zvláštní poděkování patří našim partnerům – STAKS Group, A.D.S. Group, ILIĆ reality, BIRELL, projekt Milion tyčinek a plno malých drobných přispěvatelů.

Není potřeba psát dlouhé romány, ale poděkování není nikdy dost. Příznivci TEMPO MAKERS a všichni, kdo nám fandíte a držíte palce, JSTE BÁJEČNÍ a nyní jste to dokázali jak nejlépe a nejvíce to jen jde. DĚKUJEME MOC, že pomáháte těm, kdo to potřebuje a kdo si toho váží. A věřte, že děti z Hájku umí být velmi vděčné.

Děkuji za sebe, ale i za celý tým TEMPO MAKERS RUN, který vše pro vás připravuje a také za DĚTI Z CENTRUM HÁJEK. Děkujeme moc.