ÚVODNÍ ZÁVOD TRAILOVÉHO SERIÁLU U SV. JIŘÍ PROVÁZELA SKVĚLÁ ATMOSFÉRA

Téměř rok jsme museli čekat, aby se mohl uskutečnit další trailový závod TEMPO MAKERS v rámci našeho nového běžeckého seriálu. Původní termín 4.dubna nám znemožnila karanténa, a tak jsme čekali až do 4.července 2020. Určitě to nebylo marné čekání, neboť počasí bylo výborné (sluníčko, 22°C), trať v ideálním stavu a všichni podali úžasné výkony.

Hlavnímu závodu předcházel dětský běh na trati 1,1 kilometru, kterého se zúčastnilo 9 skvělých dětí. Jeden jako druhý si s tratí poradily báječně a v cíli na ně čekala odměna ve formě medaile, malé sladkosti a ovoce. Nikdo totiž neprohrál, vítězové jsou všechny děti, které se postavily na start. Za zmínku přece jen stojí výkon devítiletého Ondry Bláhy, který trať zdolal nejrychleji za výtečných 5:10 minut! Gratulujeme.

V 10:30 hodin odstartovalo 43 běžců a běžkyň na hlavní běh o délce 14 km. Již od začátku závodu jsme měli informace, že na čele se usídlili hlavní favorité závodu a běží v minimálních rozestupech. Očekávali jsme, že ti nejrychlejší budou v cíli zhruba za hodinu a sedm minut. Jenže jsme trochu podcenili sílu těch nejlepších, protože již za hodinu se objevil 500 metrů před cílem Lukáš Vohradský sledován Mírou Novým. Cílovou pásku jako první protrhl Lukáš Vohradský v úžasném čase 1:01:23 hodin. Druhý Míra Nový zaostal jen o pár vteřin a čas 1:01:40 je také skvělý. Oba dva borci předvedli výborné výkony. V cíli Lukáš prozradil, kde se rodilo jeho vítězství. „Trochu jsem ztrácel ve výbězích, ale v sebězích jsem vše dohnal a možná i nějaké ty metry nahnal,“ podotkl spokojený vítěz.

Na třetím místě za nimi doběhl Miloslav Viktora, který následně prokázal úžasné gesto fair play. Jelikož si nebyl jistý, zda běžel správně po trase, tak si sám řekl, že nechce být kvalifikován. Gesto hodné opravdového sportovce, což velmi oceňujeme.

Mezi ženami do 40 let potvrdila výtečnou formu z uplynulých dnů Štěpánka Jandová, která zvítězila v krásném čase 1:15:20 hodin a svoji soupeřku porazila o více jak 15 minut. V kategorii nad 40 let prokázala své úžasné běžecké schopnosti Helena Adamcová, která do cíle dorazila v čase 1:12:50 hodin a v celkovém pořadí společně s muži byla suverénně první ženou v cíli. Oběma ženám gratulujeme!

Kompletní výsledky najdete na https://tempomakers.cz/vysledky.

Postupně začali dobíhat do cíle všichni účastníci závodu sice unavení, přesto po doběhu samý úsměv, že už to mají za sebou. V cíli na ně čekalo bohaté občerstvení ve formě ovoce, buchet, sladkého pečiva a piva KALIKOVAR, které obdržel zdarma každý běžec jako odměnu za svůj výkon na těžké trati. V pozávodní tombole čekalo na všechny účastníky celkem 16 zajímavých cen od našich partnerů v hodnotě cca 10 tisíc korun. Ti nejlepší následně obdrželi ceny od hlavního partnera závodu společnosti LIFEFOOD.

Celkově můžeme zhodnotit závod jako velmi povedený, čemuž odpovídají i drobné pozitivní ohlasy po závodě. Jenže my se budeme snažit, aby vše bylo ještě lepší než bylo nyní. Všechny závody, které pořádáme mají jednu velkou společnou myšlenku, ze které nehodláme ustoupit a kterou bychom mohli nazvat například sloganem. TEMPO MAKERS dělají závody srdcem a pro běžce.

Trailový seriál TEMPO MAKERS TRAIL LIFEFOOD CUP 2020 pokračuje druhým závodem v sobotu 1.srpna od 10:30 hodin v areálu Centra Hájek za zámkem KOZEL. Registrovat se můžete již nyní na https://tempomakers.cz/zavody. Ke Sv. Jiří se opět vrátíme v sobotu 22.srpna 2020, kdy zde proběhne třetí a předposlední  závod seriálu.

FOTO: Terka Mašková

Jirka a TEMPO MAKERS RUN TEAM