TŘETÍ ZÁVOD TM RUN NA 5 a 10 KM 30.ČERVNA 2020 VE ZNAMENÍ SKVĚLÝCH ČASŮ

Jestliže druhý závod byl ve znamení dětí, tak ten třetí byl ozdoben dvěma výtečnými výkony. Mateřství dělá asi Teodoře Chvalové dobře, poněvadž nejenže potřetí zvítězila, ale dokázala již stlačit čas na 5 km pod 19 minut. Výsledný čas v cíli úterního závodu, kdy panovalo docela velké teplo je výtečný – 18:47 minut! Celkově i mezi muži skončila na krásném 5.místě. V cíli pak měla z času velkou radost, což následně skromně komentovala: „Už jsem zase zpátky.“

Na desítce zase potvrdil své kvality Tomáš Eisner. Výtečný plzeňský běžec na naše závody občas zavítá a vždy to stojí za pozornost. Vítězný čas 34:57 minut je známkou, že je na dobré cestě a zároveň potvrdil kvalitu našich závodů. V cíli konstatoval: „Po nucené koronavirové pauze je čas odpovídající začátku sezóny, jsem spokojen.“ A zároveň slíbil, že se zase na některém ze závodů objeví.

Opět máme velkou radost z dětí, kterých se na trať vydalo patnáct a opět podaly skvělé výkony, a to bez rozdílu, protože když pochválíme jednoho, bylo by to nefér vůči druhému. Všichni byly tradičně výborní a v cíli obdržené medaile jim určitě vyloudila úsměv na tváři, i když poslední metry závodu moc bolely, ale děti to statečně nesly, přesto občas i slzička ukápla.

Pro přehled všichni vítězové jednotlivých kategorií včetně časů.

5 km

Muži do 40 let – Tomáš Hlinovský 18:04

Muži nad 40 let – Martin Sokol 19:07

Ženy do 40 let – Teodora Chvalová 18:47

Ženy nad 40 let – Markéta Šantínová 23:04

10 km

Muži do 40 let -Tomáš Eisner 34:58

Muži nad 40 let – Pavel Čvančara 42:55

Ženy do 40 let – Štěpánka Jandová 46:06

Ženy nad 40 let – Jana Žáčková 49:14

Děti – 1 míle (1.609 metrů)

Holky do 10 let – Viktorie Špetová 6:41 (!!!)

Kluci do 10 let – Lukáš Bílý 7:32

Všichni do 15 let – Oliver Bureš 7:00

Celkově opět potěšila výtečná atmosféra, která provázela celý závod. Jedno velké pozitivum v té souvislosti musím zmínit. Na závodě moc diváků není, takže kulisu dělají převážně závodníci. Když dobíhají ti první, tak mají největší odezvu od pořadatelů, ale při doběhu těch ze zadních míst v pořadí (záměrně nepíši těch posledních, protože u nás poslední není nikdo), mají právě tito běžci a běžkyně největší potlesk a povzbuzování. Tak by to ostatně mělo být všude. I ten nejpomalejší závodník si zaslouží velké uznání.

Nemohu zapomenout ani na naši výzvu „DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM“ z Centra Hájek. Od prvního závodu se vybralo již 2.400 korun. To stojí za hlasitý potlesk. Děti neseďte doma! Vezměte rodiče a přijďte si s námi zaběhat a udělat radost jiným dětem, kteří sice nemohou běhat jako vy, ale radost ze života mají stejnou ne-li vyšší než vy.

Opět se sluší poděkovat těm, bez kterých by závod vůbec nemohl proběhnout, tedy všem našim partnerům, kteří nás podporují a věnovali ceny pro nejlepší účastníky. Stavební společnost STAKS Group a.s., minipivovar KALIKOVAR, tyčinky SENS, LIFEFOOD a RUPA, prodejna běžecké obuvi RUNLAB, restaurace SALOON Roudná, LION SPORT a Škoda Fit půlmaraton.

Pokračujeme i nadále ve svižné tempu a čekají nás poslední dva závody vždy po dvou týdnech. Již čtvrtý závod tedy proběhne v úterý 14. července 2020 a registrovat se můžete ihned na https://tempomakers.cz/zavody.

Jirka Mašek a TEMPO MAKERS RUN TEAM