DRUHÝ TEMPO MAKERS RUN NA 5 A 10 KM 16. ČERVNA 2020 VE ZNAMENÍ DĚTÍ

První závod 92 účastníků, druhý závod 91 startujících. Máme z toho obrovskou radost a cítíme, že nám tím dáváte najevo, že Vás tyto závody baví, což je nesmírně potěšující. K vidění je totiž úplně všechno, co k běžeckým závodům patří. Výtečné časy nejlepších, obrovské úsilí, krásné souboje v cílové rovince, občas i zklamání a slzičky, přesto převažuje pocit, že si závod jak na pět kilometrů, tak i na deset maximálně užíváte. To je pro nás nejvíce!

Největší radost však máme z dětských běžců, kdy se přihlásilo celkem 21 kluků a holek nejrůznějšího věku. Výkony neměly chybu. Objevily se i slzičky, protože to na konci bolelo, ale nakonec převládla radost a úsměvy. A jestli někdo nedostal medaili, tak ať nesmutní. Přátelé, kamarádi, my Vám ty medaile předáme příště. Každý účastník dětského závodu dostane od příště ihned v cíli medaili. To neslibujeme, ale učiníme. Takže budeme rádi, když přijdete a přidáte si do sbírky další číslo se zvířátkem, k opičce dostanete geparda.

Kdybych měl vyjmenovat všechny skvělé děti, tak bude reportáž moc dlouhá, přesto vítězové si to zaslouží. V kategorii do 15 let byl nejrychlejší Oliver Bureš, který 1 míli zdolal za rovných 7 minut! Mezi holkami do 10 let byla nejlepší Viktorie Špetová (6:50!) a mezi kluky Lukáš Bílý (7:14). Palec nahoru však patří všem účastníkům včetně dvouleté Aničky Průchové, která trať zdolala s malým přispěním maminky a babičky, ale u nás je to dovoleno.

Sluníčko vyloženě nepražilo, ale i tak velké dusno doprovázelo po celý závod dvacet pět startujících v závodě na deset kilometrů. V kategorii do 40 let obhájil prvenství Ondřej Jadlovský ve skvělém čase 36:45 minut. Druhý Lukáš Vohradský si opět posunul osobní rekord již pod 38 minut na 37:42. Třetí skončil Miroslav Viktora (38:12). V kategorii nad 40 let zvítězil Petr Veselý v čase jen těsně pod 41 minut (40:56) před druhým Pavlem Čvančarou (43:02) a Pavlem Kratochvílem st. (45:45).

I mezi ženami na desítku došlo k obhajobě prvenství. Štěpánka Jandová zdolala trať za 45:42 min. Druhá Lenka Kačerová v čase (48:49) a třetí byla Johana Přikrylová (49:29). O kategorii výš nenechala nikoho na pochybách Blanka Šindelářová a navázala na již osmé vítězství v řadě na našich závodech (43:47). Druhá za ní doběhla Jitka Patrasová (48:08) a třetí Jana Žáčková (48:48).

Úžasný závěr měl běh na pět kilometrů (celkem 45 účastníků) v kategorii muži do 40 let. První tři se vešli do 6 sekund. S mírným náskokem zvítězil Tomáš Hlinovský ve skvělém čase 17:32 minut. Druhý v cíli Jakub Karlach (17:36) v dramatickém finiši těsně před cílem předběhl zahraničního účastníka závodu Tarase Tymkiva z Ukrajiny (17:38). Také v kategorii nad 40 let bylo v cíli těsné pořadí. Zvítězil Pavel Trefanec v čase 21:58, před druhým Václavem Červeným (22:06) a třetím Petrem Zítkou (22:12).

Do výtečné formy se po narození potomka vrací Teodora Chvalová, z čehož máme velkou radost a držíme ji palce. Zlepšila se oproti prvnímu závodu o téměř půlminuty na úžasných 19:11 minut. Druhá doběhla Jana Dubcová také za skvělých 20:22 minut a třetí Anna Nosilová v čase 22:43. V kategorii nad 40 let obhájila prvenství Helena Adamcová (20:45). Druhá dofinišovala Míša Kubíková (23:47) a třetí místo nakonec brala pravidelná účastnice našich závodů Lenka Čadová (24:24).

Na závěr se opět sluší poděkovat všem našim partnerům, kteří nás podporují a věnovali ceny pro nejlepší účastníky. Stavební společnost STAKS Group a.s., minipivovar KALIKOVAR, tyčinky SENS a RUPA, prodejna běžecké obuvi RUNLAB, restaurace SALOON Roudná a Škoda Fit půlmaraton.

Další závod nás čeká opět za dva týdny již 30. června 2020 a registrovat se můžete ihned na https://tempomakers.cz. Opět věříme, že přijdete v hojném počtu a jednou ten závod opravdu vyprodáme. Vítáni jsou hlavně děti. V pondělí sledujte náš Facebook, dozvíte se o našem nové charitativním projektu, kde děti pomáhají zase dětem.