IV. ZÁVOD TM RUN na 5 a 10 km a dětský běh na 1 míli 14. července 2020 se nesl na pohodové prázdninové vlně

Prázdniny se již naplno rozjely. Náš běžecký seriál závodů u bauMaxu pokračuje a ani toto období nemá vůbec žádný vliv na skvělé výkony, které všichni na trati podali. Počasí bylo opravdu letní, sluníčko dodalo svým paprskům velkou sílu, přesto 63 běžců a běžkyň včetně dětí statečně odolali a dokázali, že i přes velké teplo dokážou závod výtečně zaběhnout a neztratit dobrou náladu. Přesně tak se dá charakterizovat úterní závod.

Na každém závodě se vždy najde něco, o čem je potřeba se zmínit. I včerejší závod měl jedno NEJ. Postarala se o něj Viktorka Špetová, která trať jedné míle běžela dosud nejrychleji, tedy v rekordu závodu na 1 míli. Čas 6:37 minut je prostě výtečný s ohledem na věk (2011) a velmi teplé počasí, které panovalo. Ani druhý Marek Patras neběžel pomalu (6:43) a zlepšila se i Patricie Špetová na 6:47 minut. Velká gratulace všem dětem, které se vydaly na trať a statečně ji zdolaly, bez výjimky.

V 18 hodin se tradičně na trať vydali startující na desítku. Celkem 18 běžců a běžkyň předvedlo opravdu dobré výkony. Své kvality potvrdil Lukáš Vohradský a časem 40:40 minut ovládl celý závod. Hned za ním doběhl Patrik Freit (40:55) a třetí pozici si pohlídal Josef Fikrle (41:57). V kategorii nad 40 let podal výtečný výkon Zdeněk Fikrle, který ve svých šedesáti letech dokázal zvítězit v čase 46:42. Výkon hodný obdivu.

Po jednozávodní odmlce se opět na start desítky postavila Blanka Šindelářová a suverénně vyhrála kategorii nad 40 let časem 43:23. V nižší kategorii si pro prvenství doběhla Johana Přikrylová v úplně totožném čase jako před dvěma týdny 47:47. Vzácná shoda a věříme, že za dva týdny dovrší časový hattrick.

Třicet pět účastníků běhu na 5 kilometrů se vydalo na svůj závod přesně v 18:05 hodin. Tratí nejrychleji prolétl ukrajinský borec Taras Tymkiv v čase 18:14, před Markem Dietlem (18:21) a Tomášem Dolejšem (18:51), pro kterého to byl skvělý debut na naší trati. V kategorii nad 40 let přišel, viděl a zvítězil Tomáš Friedl časem 18:30. Druhý doběhl Martin Sokol (18:44) a třetí místo si z minulého závodu zopakoval Petr Zítka (21:13).

Mezi ženami si drží letošní neporazitelnost Tea Chvalová. Čas 19:08 je nadmíru výtečný. Druhé místo patří Aleně Vintrové (23:30) a třetí pozici uhájila Eva Divišová (25:00). V kategorii nad 40 let se Míša Kubíková posunula již na první místo (posledně byla druhá) a zvítězila čase 24:07 minut. Hned za ní doběhla Lenka Čadová (25:13) a na třetí pozici skvěle finišovala, a tím pádem poprvé stanula na stupních vítězů, Renata Převrátilová (25:36). Všem ženám obrovská gratulace.

Ani naše výzva „DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM“ z Centra Hájek nezůstala bez odezvy. Děti opět jste svojí účastí přispěli do fondu, kde je již úžasných 3.000 korun. Děkujeme a věříme, že za dva týdny znovu o pořádný kus tuto částku navýšíme. Na děti čeká v pořadí již čtvrté zvířátko, které bude na čísle i medaili. Tím zvířátkem bude slon a ten je jak všichni víme, symbolem štěstí.

Nesmíme zapomenout poděkovat těm, bez kterých by závod vůbec nemohl proběhnout, tedy všem našim partnerům, kteří nás podporují a věnovali ceny pro nejlepší účastníky. Stavební společnost STAKS Group a.s., minipivovar KALIKOVAR, tyčinky SENS, LIFEFOOD a RUPA, prodejna běžecké obuvi RUNLAB, restaurace SALOON Roudná, LION SPORT a Škoda Fit půlmaraton.

Čeká nás poslední závod po dvou týdnech a pak se již vrátíme do obvyklého režimu závodů po měsíci. Pátý závod proběhne v úterý 28. července 2020 a registrovat se můžete ihned na https://tempomakers.cz/zavody. Moc děkujeme za to, že i v takto nastoleném tempu si k nám najdete cestu a našich závodů se účastníte.

FOTO: Tomáš FOX Liška

Jirka Mašek a TEMPO MAKERS RUN TEAM