ÚTERNÍ DOBRÝ KAFE S JIRKOU (13.12.2022)

A ZAZVONIL ZVONEC…

Milí příznivci TEMPO MAKERS 🙂

Když se chystáte udělat za něčím tečku, vždy se těžko hledají slova, zvláště, pokud vás to baví. Jenže všechny okolnosti vám našeptávají, udělat ten poslední krok. A jelikož se jedná o psaný text, slova se nachází ještě hůře. Takže tento příspěvek jsem psal asi nejdéle ze všech, co jsem v posledních třech letech napsal. Pečlivě jsem vybíral slova, aby vše správně vyznělo a nezadalo k nějakým nepravým úvahám.

Události posledních dnů, zvláště jisté maličkosti, drobnosti, detaily, mě přesvědčili, že je na čase s psaním této mé glosy přestat. Úterní dobrý kafe s Jirkou splnilo svůj účel, proto nadešel čas vše v klidu ukončit. Rozhodně to není podle známého rčení – v nejlepším se má přestat – ale po dlouhé úvaze jsem dospěl k tomuto rozhodnutí. A jelikož se blíží konec roku, je k tomu navíc i ideální příležitost.

Nechci nikomu vnucovat své názory, prověřené letitou praxí, abych se poté dozvěděl, že vše je jinak než jak říkám. Respektuji právo na názor druhého, a proto se s ním o danou věc nepřu, i když si myslím pravý opak. Expertů na běhání je dnes tolik, že mé názory nejsou až tak podstatné a důležité. Na druhou stranu, všichni je znáte včetně mé dlouholeté filozofie, ze které neuhnu. 

Nehledejte v tom uraženost či ješitnost, ale spíše velkou pokoru k Vám běžcům a běžkyním a hlavně k samotnému běhu, jako sportovnímu odvětví. Rád pomohu všem, kdo si o moji pomoc řekne a bude ji opravdu chtít.    

Psát o běhání je vlastně během na dlouhou trať. Není nouze o témata. Ty přicházejí každý den, po každém běhu, tréninku či závodě. Vždy se najde něco, co může zaujmout spoustu lidí. Psát o tom, povídat, diskutovat, sdělovat si poznatky a zkušenosti k tomu neochvějně patří. Stejně jako v životě samotném je občas potřeba nějaké změny, rozhodl jsem se ji učinit i já a právě nyní. Jestli přijde něco jiného nevím, na to teď nedovedu hned odpovědět. Rozhodně nějakou formu společné komunikace najdu, ale četnost příspěvků bude nepravidelná a za rok to bude méně příspěvků, než máte prstů na obou rukách. Spíše než na tomto místě, najdete mé názory a povídání na webu https://tempomakers.cz.

V úterý 20.prosince vyjde poslední „Úterní dobrý kafe s Jirkou“. Žádná nostalgie se nekoná, prostě konec.

Jirka Mašek TEMPO MAKERS