TEMPO MAKERS RUN – HODNOCENÍ ŠESTÉ ZÁVODNÍ SEZÓNY

TEMPO MAKERS RUN ZÁVODY 2023 

Máme za s sebou již šestou sezónu pořádání pravidelných běhů každé poslední úterý v měsíci od dubna do září. Letošní ročník byl v jistém směru specifický, kdy hlavní roli hrálo počasí. Několikrát jsme totiž hodně zmokli, zvláště při letních závodech V Pytli. Ale i to k závodění patří. Nemůžeme mít nad hlavou pokaždé krásnou modrou oblohu a plno sluníčka. I přesto byla kvalita závodů na vysoké úrovni.  

Oproti loňskému roku jsme zaznamenali mírný pokles účasti na závodech cca o 10 %, zvláště pak v letních měsících při závodech V Pytli. Vzhledem k tomu, že jsou prázdniny a doba dovolených, je to celkem logické. Přesto se nad tímto problémem důkladně zamyslíme. Chystáme několik změn, abychom přinesli do závodů něco nového, co zaujme a zvedne klesající účast.   

DĚTSKÝ POHÁR TEMPO MAKERS 2023 

Druhým rokem jsme pro dětské závodníky organizovali „Dětský pohár TEMPO MAKERS“. Naše nadšení postupně sláblo, poněvadž účast nebyla taková, jakou bychom si přáli. Navíc některé kategorie se naplnily jen minimálně a kvůli tomu došlo ke ztrátě smyslu tohoto poháru (soutěživost mezi dětmi v jednotlivých kategoriích). Nebyla to prohra, ale ani výhra. Pro nás velké poučení. Dětské závody budou i v příští sezóně, bohužel bez poháru. Vážíme si účasti všech dětských závodníků. Rádi je vidíme závodit, neboť jejich závodní úsilí a emoce jsou něčím nenahraditelným, co k našim závodům patří. Pokusíme se najít jiný motivační prvek, aby účast byla minimálně stejná jako v letošním roce. 

CHARITATIVNÍ PROJEKTY 2023 

V letošním roce jsme do našeho projektu kromě CENTRUM HÁJEK zahrnuli i spolek „Maminy s rakovinou“. Naše rozhodnutí jsme dlouze mezi s sebou konzultovali a nakonec rozhodli, že si přízeň zaslouží. Díky tomu jsme vybrali opět úžasnou částku. Spolku MsR jsme vyběhali 40.000 korun a CENTRU HÁJEK 87.000 korun. Příznivci TEMPO MAKERS jako vždy nezklamali, z čehož máme obrovskou radost.  

PŘIDRUŽENÉ ZÁVODY – T-MOBILE OB a SBR 2023 

Pořadatelství obou těchto závod bereme velmi prestižně z několika důvodů. Hlásíme se k myšlenkám olympismu a vážíme si činnosti Sokola, jako první organizace, která vyznávala zdravý pohyb pro všechny. Proto jsme již počtvrté pořádali T-Mobile OB a potřetí i SBR. Oba závody mají své kouzlo a díky rozdílným lokalitám i své stálé účastníky. Červnový závod na 5 km byl vyprodaný, desítka z 80 % naplněna. A SBR byl několik dní před startem zcela vyprodán. Jsme moc rádi, že o tyto závody je zájem a díky tomu i v příštím roce můžete s oběma akcemi počítat. 

PLÁNY NA ROK 2024 

V příštím roce uděláme několik změn, ale věříme, že ku prospěchu věci. Základní skladba závodů zůstane stejná – 7 úterních závodů ze seriálu TEMPO MAKERS RUN 2024. Čtyři tradičně u Baumaxu na tratích 5 a 10 km. Tři budou opět V Pytli o délce 7 km s tím, že červencový závod se poběží v obráceném směru oproti tomu, jak se běží obvykle. Myšlenku uspořádat závod mimo Plzeň (v Blovicích) jsme po dlouhém rozhodování nakonec opustili.  

Rušíme charitativní běhy v listopadu. Důvod je prostý. Domníváme se, že v listopadu již není vhodný k závodům z důvodu sychravého a nevlídného počasí. Nový závod by měl být v polovině října V Pytli o délce cca 10 km s podtitulem „rozloučení se s běžeckou TEMPO MAKERS sezónou“. Věříme, že i v nabité konkurenci ostatních závodů si tento závod najde své místo a stane se tradicí. 

Jako v letošním roce, tak v i tom příštím připravujeme pro všechny běžce malou motivaci. Všichni, kdo se zúčastní v roce 2024 všech osmi TEMPO MAKERS závodů bude zařazeno do slosování o několik věcných cen. Tou první bude stejně jako letos dvoudenní pobyt pro dvě osoby v Třeboni. Myslím, že taková motivace může být pro mnohé zajímavá.  

Jak už bylo výše uvedeno, zachováme pořádání červnového T-Mobile OB (popáté) a 28.října SBR (počtvrté). Hlavně červnový závod chceme více zkvalitnit jednak certifikovanou tratí a také běžeckými vodiči. Trať SBR by měla zůstat stejná, takže opět se dvakrát vydáte na vrch Chlum. 

Zrušené charitativní běhy nahrazujeme celoročním projektem pro všechny běžce a běžkyně pod názvem „HÝBEJTE SE PO CELÝ ROK 2024 S TEMPO MAKERS A PMDP“. Více si o projektu přečtěte na naši webové stránce Hýbejte se celý rok 2024 s TEMPO MAKERS a PMDP – TEMPO MAKERS , kde se můžete do projektu hned přihlásit.  

CELKOVÉ SHRNUTÍ 

Ačkoliv celá sezóna měla plno netypických znaků (hlavně počasí), nakonec můžeme konstatovat, že byla úspěšná. Mnohé se povedlo a něco zase ne. Tak to prostě chodí a my si z toho vezmeme to pozitivní a na tom budeme stavět naše závody a projekty v budoucnu. Věříme, že plánované novinky si najdou své příznivce a závody v roce 2024 budou mít zase o něco vyšší úroveň než tomu bylo letos. Chceme kvalitu zvednout opět o kousek výše. Samozřejmě počítáme jako obvykle s vaší pomocí a hojnou účastí na všech závodech z našeho běžeckého seriálu TEMPO MAKERS RUN 2024.  

Užijte si poslední dny letošního roku nejlépe při běhu. Přejeme všem hlavně zdraví, bez kterého ty naše závody nejde absolvovat. Těšíme se na vás na prvním závodě roku 2024, tj. v úterý 2.dubna 2024 u Baumaxu na tradičních tratích 5 a 10 km a dětského závodu na 1 míli. 

Váš TEMPO MAKERS RUN TEAM