ŠESTÁ ZÁVODNÍ BĚŽECKÁ SEZÓNA TEMPO MAKERS RUN SE BLÍŽÍ

Ano, již šestým rokem pořádáme tradiční závody u Baumaxu (nástupce VAŠE LIGA v Plzni) na oblíbené trati 5 a 10 km. V loňském roce jsme udělali malou obměnu, která si myslíme byla ku prospěchu věci, a letní závody přesunuli do lesního prostředí V Pytli. Letos v tom chceme samozřejmě pokračovat a věříme, že ani tento rok nebude výjimkou a účast bude hojná, jako tomu bylo v uplynulých pěti letech.

Začínáme již v úterý 4.dubna závodem na 5 a 10 km u Baumaxu (dětský závod na 1 míli). Další termíny závodů najdete na https://tempomakers.cz/zavody.

PROČ POŘÁDÁME ZÁVODY V ÚTERÝ?

Tuto otázku nám pokládají mnozí běžci. Odpověď na ni je velmi jednoduchá. Necháváme vám volné víkendy na větší závody. U mnohých běžců je navíc úterý prvním dnem, kdy po víkendu začínají trénovat a my jim chceme umožnit si dát kvalitní trénink na certifikované rychlé trati. Tím, že závody jsou od dubna do září pravidelně každý měsíc, může si každý porovnávat svoji výkonnost a podle toho plánovat trénink. Startovné je navíc velmi nízké a za uvedenou částku získá běžec občerstvení a když bude mít štěstí i nějakou tu zajímavou cenu z pozávodní tomboly.

Přidanou hodnotou TEMPO MAKERS závodů je pravidelné setkávání běžců a běžkyň, sdílející stejnou zálibu. Mohou si popovídat, probrat ostatní závody, společně si zazávodit, prostě užít si úterní podvečer ve společnosti skvělých lidí. My, jako organizátoři závodů, uděláme maximum pro to, aby se všichni cílili skvěle a měli vždy po měsíci důvod přijít.

PROČ TRASA 5 A 10 KM?

Závodní distance na 5 a 10 km jsou nejčastějšími a nejoblíbenějšími závodními běhy u nás. Navíc máme nenáročnou trať s minimální potřebou údržby a organizátorů na trati. Všechnu energii proto věnujeme na registraci a organizaci v prostoru startu a cíle.   

PROČ POŘÁDÁME I DĚTSKÉ ZÁVODY NA 1 MÍLI?

Dětské závody pořádáme již čtvrtým rokem. Letos opět celý rok bude probíhat „Dětský pohár TEMPO MAKERS“, kdy v pěti kategoriích budeme sledovat ty nejlepší. Na konci vše sečteme a nejlepší v jednotlivých kategoriích odměníme zajímavou cenou jako tomu bylo na sklonku loňského roku.

Podrobnosti k dětskému poháru na – https://tempomakers.cz/pohar-tempo-makers/.

PROČ ZÁVODY V PYTLI?

Od loňského roku jsme přidali závody V Pytli. V červnu, červenci a srpnu se sejdeme v lesním prostředí za OC ROKYCANSKÁ, kde na všechny čeká jednotná lesní trať v délce 7 km. Tuto trať jsme našli v loňském roce a letos tedy zde budou mít všechny závody stejnou distanci a trochu spravedlivěji zde rozdělíme jednotlivé kategorie (do 25, 35, 45 a nad 45 let muži i ženy). Vše se nám osvědčilo v loňském posledním srpnovém závodě V Pytli, proto jsme rozhodli vše zopakovat.

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH A SOKOLSKÝ BĚH REPUBLIKY

Letos počtvrté organizujeme velmi oblíbený T-Mobile OB, který proběhne ve středu 21.června 2023 na trase 5 a 10 km V Pytli a 1,5 a 1 km dětské závody. Poslední dva ročníky byly téměř vyprodané a věříme, že tomu bude i letos, proto jsme nepatrně navýšili kapacitu závodu. Potřetí pak zajistíme 28.října 2023 SOKOLSKÝ BĚH REPUBLIKY v prostoru u Sv. Jiří na Doubravce v délce 7,5 km a 1 km dětský běh. Takovou specialitou je skutečnost, že dvakrát vyběhneme na vrch Chlum. 

30.KVĚTNA 2023 JIŽ TRADIČNĚ POBĚŽÍME PRO CENTRUM HÁJEK

Jak už se stalo tradicí v posledních dvou letech, i letos bude jeden ze závodů charitativní a jeho celý výtěžek věnován CENTRU HÁJEK! Takže v úterý 30.5.2023 poběžíme všichni pro dětské klienty a pokusíme se překonat výslednou částku z loňského roku. Bude to jako každý jiný závod, jen trochu slavnostnější, veselejší a doufáme i početnější. Více informací na – https://tempomakers.cz/charitativni-projekt/.

Zveme všechny příznivce běhu nejen z řad TEMPO MAKERS, ale z celé běžecké komunity z Plzně a jeho okolí. Jedním z důvodů účasti může být například skutečnost, že nejvyšší účast na našich závodech, v kategorii mužů i žen, odměníme velmi hodnotnou cenou, což bude dvoudenní pobyt pro dvě osoby v Třeboni a boty značky PUMA z kolekce 2023. Proto neváhejte a včasnou registrací zvyšte vaše šance na možnou výhru.

Registrace na závody zde – https://tempomakers.cz/zavody

Těší se na Vás celý TEMPO MAKERS RUN TEAM.