ŠEST LET SPOLUPRÁCE Z CENTRUM HÁJEK

V sobotu 25.listopadu 2023 se uskutečnil již šestý ročník charitativního běhu na 2 míle pro dětské klienty z CENTRUM HÁJEK. Možná nastala nejvhodnější doba, se za těmi šesti úspěšnými lety ohlédnout a zamyslet, co nám vzájemná spolupráce dala, respektive co dobrého přinesla zmíněným dětem. 

Kdybych těch šest let měl vyjádřit jedním slovem, napadá mě hned „emoce“. Ty mě totiž provázejí od prvního setkání přímo na Hájku. Člověk si myslí, že už vše viděl a nemůže ho nic rozhodit. Může. Příjemné a milé setkání s vedením centra bylo nahrazeno slzami dojetí, když jsem viděl ty úžasné dětské tváře. Na jedné straně bezmoc, na druhé obrovské odhodlání. Co si z toho navždy budu pamatovat, je naprosto upřímný úsměv těchto dětí, kteří i přes svůj handicap, dokáží právě s úsměvem na tváři bojovat s osudem.  

Po hodině jsem odcházel plný dojetí, slzami na tváři a přesvědčením, že těmto dětem chci pomoci. První běh pro CENTRUM HÁJEK se uskutečnil v květnu 2018 a vynesl šest tisíc korun. Možná si řeknete, že to není nic, ale my z TEMPO MAKERS jsme byli přesvědčeni, že částka je obrovská, která navíc pomůže. A pomohla! Dětem jsme za to pořídili krásné hračky, které využily při denních terapiích. Byli jsme na sebe hrdí bez ohledu na výši částky. 

A poté se již naše pomoc začala výrazně navyšovat. Postupně padla hranice deseti, dvaceti, třiceti a v posledních letech i čtyřiceti tisíc. Suma sumárum, za šest let báječné spolupráce jsme, vlastně VY jste, pro CENTRUM HÁJEK „vyběhali“ částku ve výši 518.380 korun!!! No není to paráda? Malá parta lidí kolem TEMPO MAKERS dokázala nemožné. Obrovské poděkování patří všem, kteří přidali nějaký ten kilometr a korunku pro dobrou věc. 

Tato krásná částka umožnila dětem zlepšit jejich život. Nakoupili se hračky, polohovaná křesla do sprch, kočárek na cesty po lese. Pomohli jsme vybavit cvičící místnosti, vybudovat výtah, dětské venkovní hřiště a v neposlední řadě vybrat peníze na nákup tolik potřebného auta pro dětské klienty. Co k tomu dodat, Jen se vám všem hluboce poklonit. 

Jenže to není vše. Na posledních závodech přispíváme i materiálně. Za celou dobu spolupráce jsme věnovali desítky možná stovky balení vlhčených ubrousků a papírových kapesníků. Pomoc, kterou nechceme vyčíslit, ale pro Hájek velká pomoc a obrovská finanční úspora.  

A s naší pomocí rozhodně nekončíme. I celý rok 2024 budeme střádat penízky na náš transparentní účet hlavně prostřednictvím nového charitativního projektu „HÝBEJTE SE PO CELÝ ROK 2024 SPOLU S TEMPO MAKERS A PMDP“. Pomohou i naši věrní partneři, kterým též děkujeme za přízeň a věříme, že se ještě další připojí. Budeme pomáhat tam, kde se pomoci nedostává nebo se těžko získává.  

Vám všem děkujeme za přízeň po celých šest let a vzhůru do toho sedmého roku spolupráce 😊. 

Děkujeme našemu partnerovi PMDP, že nám s projektem pomáhá! 

TEMPO MAKERS RUN TEAM se těší v roce 2024!