REPORTÁŽ Z PÁTÉHO TEMPO MAKERS RUN NA 5 A 10 KM

Pro pořadatele běžeckých závodů je největší odměnou spokojenost účastníků a hlavně zájem běžců o daný závod. Ostatně, to jsou dvě kritéria, která převažovala i na letošním pátém závodě ze seriálu našich běhů u BAUMAXU, jak ho všichni dotyční znají pod tímto názvem.

Za dosavadní ročníky (předtím VAŠE LIGA) se nestalo, aby závod měl tak velkou účast. Ano, v úterý 27.srpna se běhu na 5 i 10 km zúčastnilo „64 běžců a běžkyň“! Děkujeme všem. Někomu se může zdát, proč jásáme nad tak „nízkým číslem“? Máme totiž radost, že k nám na závod přijdete. Snažíme se dělat věci tak, aby se na našem závodě všichni cítili naprosto uvolněně, aby po závodě neutíkali hned domů, třeba poseděli, pokecali, probrali závod a těšili se na vyhlášení výsledků a těm nejlepším pak vzdali hold tím, že nejenže zůstali, ale i zatleskali. Výkony „všech“ si to opravdu zaslouží. Určitě nějaké nedostatky máme, přesto díky vašemu zájmu se nám lépe pracuje na jejich odstranění, abyste se cítili opravdu výtečně.

Na start desítky se postavilo 29 běžců! Počasí sice nebylo tak horké jako při červnovém závodě, přesto teplota 29°C a nepříjemné dusno všechny účastníky částečně limitovalo, zvláště pak desítkáře. Favorit číslo 1 Tomáš Eisner splnil očekávání. Na otočce na 5 km měl mezičas 17:20, což bylo hodně rychlé a výsledný čas v cíli 36:28 je známka vysoké kvality tohoto běžce. Ani druhý v cíli, Miroslav Veselovský se za svůj čas nemusí stydět. 38:32 min. je skvělý výsledek. I třetí Richard Janošík se dostal pod 40 minut a cílový čas 38:55 jen dokazuje kvalitu startovního pole.

Ženská desítka v kategorii do 40 let nebývá mnohdy moc obsazena, ale tentokráte běželo 5 žen a podaly výborné výkony. Z vítězství se radovala Jana Kocourková (47:47) před druhou Lenkou Koženou (50:52) a třetí v pořadí Hanou Budilovou (53:16).

Mezi muži nad 40 let zvítězil Tomáš Friedl, běhající převážně u nás závody na 5 km. Už letos podruhé udělal výjimku a podruhé zvítězil. Čas 38:23 je opravdu více než kvalitní. Za ním druhé místo slaví Ladislav Čása (42:14) a třetí místo patří členu TEMPO MAKERS Jirkovi Kučerovi za čas 44:03. V ženách nad 40 let už popáté zvítězila Blanka Šindelářová (44:57) před Olgou Tučákovou (51:04) a třetí, na závodě debitující, Helenou Svobodovou (55:52).

V 18:05 odstartoval běh na 5 km a byla to opravdu početná skupina běžců (34). Mezi muži nenechal nikoho na pochybách Marek Dietl a zkušeně si pohlídal první místo (18:21). Druhý v pořadí skončil Viktor Rumpík (19:40) a pro pomyslnou bronzovou medaili si přiběhl Libor Kupka (21:33). Mezi ženami do 40 let byl souboj o první místo velmi dramatický. Denisa Šantínová zvítězila časem 22:09 a jen o 14 vteřin za ní doběhla Anna Nosilová. Třetí místo, již s větším odstupem, patří Lucii Palíkové.

Kategorie nad 40 let, zvláště mezi muži, měla vysokou úroveň. Čas Tomáše Stančíka 18:32 hovoří za vše. I druhý Martin Sokol se dostal pod 20 minut (19:17). Třetí místo patří Karlu Klimovi rovněž za parádní výkon (22:15). V ženách nad 40 let pravidelně vítězí Markéta Šantínová a nejinak tomu bylo i nyní (23:49). Těsný byl ale souboj o druhé místo, kde Lenka Čadové (26:57) jen o tři vteřiny odsunula na třetí místo Radku Špetovou (27:00).

A dětí se nám sešlo nyní tolik, že jsme upravili kategorie. Takže v kategorii od 11 do 18 let zvítězila jako obvykle Kristýna Miljanecová ve vynikajícím čase 26:05, i když v cíli prozradila, že s časem není vůbec spokojena. Byl ale opravdu velmi kvalitní vzhledem k počasí, které panovalo v době závodu.

Celkem 5 malých běžců a běžkyň bylo v kategorii do 10 let. Patrície Špetová všechny předčila a čas 26:52 je pro mnohé nepochopitelný. Druhé místo a neméně kvalitním časem skončila Ema Kovaříková (27:55). Krásný souboj svedli o třetí místo Lukáš Bílý a Pavel Kratochvíl. Posledních 100 metrů to byl nádherný souboj, který by nerozhodla ani cílová kamera, pokud bychom ji měli samozřejmě. Takže oba v čase 30:43 si odnesli bronzové medaile. Za nimi doběhla Leontýna Kratochvílová v čase 42:28. Prostě a jednoduše … všichni závodníci do 10 let zaslouží naše velké uznání a potlesk.

Závod dvojic, a poukázku do restaurace Sallon Roudná, tentokráte vybojovali Tomáš Friedl a Martin Sokol v součtu časů 57:40 minut. Na druhém místě skončila dvojice Anna Nosilová a Pavel Hubáček (1:04:09) a třetí místo obsadili Jan Behenský a Kamil Štěpánek (1:05:09).

A když je hodně účastníků, tak částka pro Centrum Hájek je tím pádem vyšší. Pátý závod vynesl 1.380 korun! V součtu všech 5 závodů je to již velmi krásná suma, která činí 4.560 korun! Děkujeme, že s námi závodíte a přispíváte na dobrou věc.

Rekordy jsou od toho, aby se překonávaly a věřím, že za měsíc, na posledním závodě letošní sezónu 24.9.2019, ten stávající překonáme. Jste všichni srdečně zváni.