52.300 KORUN! TOLIK VYNESL CHARITATIVNÍ BĚH V SOBOTU 14. ZÁŘÍ 2019

Druhým rokem podporujeme svými běhy klienty CENTRA HÁJEK. V loňském roce jsme zkusili takový jiný druh charitativního běhu, kdy naši partneři „proplatí“ odběhané kilometry všech běžců, které v požadovanou dobu dokáží uběhnout. Za jeden odběhnutý kilometr zaplatí 40 korun. Akce měla úspěch a nebylo proto problémem, proč takovou akci znovu neopakovat. A tak jsme se sešli v sobotu 14.září na známé trati u řeky Úslavy, kde ostatně běháme TEMPO MAKERS RUN závody, a na okruhu dlouhém 5 km mohli začít běhat a postupně zdolávat kilometry, a tím pádem střádat korunky.

Už před 9 hodinou se dostavila Mirka Říhová se svými dvěma kluky a ihned vyběhli na trať. Všichni tři společně naběhali 50 kilometrů, tudíž přispěli částkou 2 tisíce korun. Skvělý začátek. Postupně takto přicházeli jednotlivci i celé rodiny a svým během vždy kilometr po kilometru sypali korunky do kasičky. Výhoda takového běhu je ta, že nemusíte přijít v přesně stanovenou hodinu, ale v libovolném čase a odběhnout si vzdálenost, kterou si sami určíte. Bez stresu z času, z výsledku, a že vás někdo předběhne.

Do 14 hodiny bylo opravdu živo a stále se někdo pohyboval na okruhu. Všichni běžci se mohli vždy po doběhnutí jednoho okruhu (5 km) občerstvit. K dispozici jim byla voda, iontový nápoj i mošt. K zakousnutí bylo nejen ovoce jako banány, jablka a pomeranče, ale také něco sladkého (různé domácí buchtičky) a jako bonus ještě teplé pudinkové šneky. Každý kdo uběhl tolik kilometrů, které si sám sobě určil, tak v cíli obdržel speciální diplom s vyznačením kolik kilometrů uběhl a jakou výší částky tím přispěl pro Centrum Hájek. K tomu sladké jablko (na doplnění vitamínů) a každý dětský běžec obdržel malý balíček sladkostí (na doplnění cukrů). Odměna však nebyla to hlavní. Převládal pocit z účelně stráveného dne a dobrého skutku, který pomáhá potřebným.

Příjemným překvapením pro nás byla velká účast dětských běžců. Celkem jich dorazilo patnáct a někteří z nich uběhli i dvě kola (10 km) a dva dokonce 3 kola (15 km). Mnoho účastníků charitativního běhu dokonce uběhlo 20 km. To je přesně ten důvod, proč se nakonec konečná částka vyšplhala na 52.300 korun!!! Celé akce se zúčastnilo celkem 91 běžců rozdílného věku a pohlaví a naběhali 1307,5 km, což dává skvělý výsledek.

Naše největší akce, pořádaná jednou do roka, splnila maximálně svůj účel a příští rok ji zcela jistě uskutečníme znovu a ještě poněkud vylepšíme. Chceme totiž, aby přišlo mnohem více běžců a naběhali mnohem více kilometrů.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem partnerům, kteří tuto skvělou a potřebnou akci podpořili – STAKS GROUP s.r.o., Lázeňská cestovní s.r.o., Uklizenonavás.cz, TAURUM reality s.r.o., CB DESTRUKCE s.r.o., HYPOHOME s.r.o., ILIĆ reality s.r.o, Jiří George Konečný, WORLD ENERGY s.r.o., PERFECT WORLD. DĚKUJEME MOC. A samozřejmě všem běžcům, kteří přišli a běhali a běhali a běhali, až krásnou částku naběhali. Také MOC DĚKUJEME! Bez Vás by to už vůbec nešlo.

Naše akce na podporu Centra Hájek ještě letos nekončí. V sobotu 23.listopadu v 10:30 hodin pořádáme již podruhé „Charitativní závod na 2 míle“ opět u Baumaxu. Celý výtěžek ze startovného věnujeme na dárky od Mikuláše pro dětské klienty Centra. A pozor, ke startovnému 100 korun (může být i více) je třeba přinést ještě nějakou malou plyšovou hračku. Každé dítě si rádo hraje, klienti Centra Hájek nevyjímají. Udělejme jim dvojnásobnou radost. Registrovat se můžete již nyní na našich stránkách.

Jirka Mašek TEMPO MAKERS tým