REPORTÁŽ ZE SOBOTNÍHO TEMPO MAKERS RUN TRAILU II.

V sobotu 24. srpna proběhl již druhý trailový závod, který jsme pořádali. Oproti jarnímu trailu došlo ke změně trati a hlavně délce. Jelikož nám byl umožněn pohyb i v lese Zábělá, tak jsme trať prodloužili na 12,5 km a vytvořili opravdový trail, kdy 95% závodu se běželo v lese, což byl náš úmysl. Navíc se běželo na místech málo frekventovaných, přesto moc krásných, takže zážitek z běhu se tím pádem ještě zdvojnásobil.

Prostranství u Sv. Jiří na Doubravce je krásné samo o sobě, a když do tohoto prostředí zasadíte zázemí závodu se startem a originálním cílem, je o pěkný závod již předem postaráno. I v sobotu na startu svítilo sluníčko, teplota okolo 25°C, takže ideální podmínky vzhledem k tomu, že v lese bude příjemný stín od korun stromů. Přesně v 10:30 hodin se vydalo na trasu závodu 47 běžců a běžkyň ve čtyřech kategoriích.

Už od prvních metrů se v čele vytvořila skupina tří běžců favoritů a jedné běžkyně (Lujza Sláviková), která se těchto borců po celou dobu závodu držela. Nakonec nerozhodlo těžké závěrečné stoupání na Chlum, ale překvapivě seběh do cíle. Na posledních metrech Miroslav Veselovský setřásl svůj stín, Honzu Štěpánka a ve stylovém doběhu (drobné skalnaté výběžky) vybojoval první místo celkově i v kategorii do 40 let. Čas 57:47 je vynikající vzhledem k velmi náročnému profilu tratě. Druhý Honza Štěpánek doběhl v čase 57:55 a jen o půl minutky za ním Pavel Hubáček (58:33), který obhajoval jarní druhé místo.

Mezi ženami do 40 let byly bezkonkurenční již zmiňovaná Lujza Sláviková, která závod absolvovala v čase 58:36, hned za Pavlem Hubáčkem, tedy čtvrtá celkově mezi všemi účastníky! Druhé místo si pro sebe uhlídala Anna Baborová také ve skvělém čase 1:12:48 a třetí v cíli Tereza Vaverková doběhla v čase 1:22:40.

Ve druhé mužské kategorii nad 40 let se také urputně bojovalo o vítězství. Nejvíce sil v závěru měl Míra Nový a časem 58:37 zvítězil. O necelou minutu za ním doběhl Petr Veselý (59:34). Třetí místo, již z menším odstupem vybojoval Ladislav Čása, který celou 12,5 km trať zdolal za skvělých 1:05:47.

Celkem deset žen se vydalo na trať v kategorii nad 40 let. Úlohu velké favoritky splnila vynikající Blanka Šindelářová, i když na ní nepříjemně dotírala Jitka Patrasová, která doběhla druhá. Čas Blanky Šindelářové patří mezi výborné (1:02:28), ale i druhá Jitka Patrasová zaběhla výtečný čas (1:06:12). Třetí místo si o necelou minutu pohlídala Zdeňka Pěčková (1:21:32) před čtvrtou ženou Ivanou Machovou (1:22:22).

Celkový dojem ze závodu vytvářejí především spokojení běžci a myslím, že v cíli spokojenost byla. Atraktivní trasa v krásném prostředí, přiměřené délky a v cíli bohaté občerstvení, to jsou aspekty, které vytvářejí tu správnou závodní atmosféru. Ceny pro nejlepší a do tomboly věnovali naši dobří partneři minipivovar KALIKOVAR a parton celého trailového závodu společnost LIFEFOOD, výrobce zdravé raw výživy nejen pro sportovce. Oběma moc děkujeme.

Věřím, že ještě v hojnějším počtu se sejdeme opět v březnu příštího roku, kdy se uskuteční již III. TEMPO MAKERS RUN TRAIL a v srpnu následně čtvrtý. Trať určitě zachováme a možná ji ještě malinko vylepšíme, takže vždy se máte na co těšit. Děkujeme všem za účast, skvělé výkony v závodě a těšíme se na vás na jaře 2020.

FOTO: Jan Kubíček

Jirka Mašek TEMPO MAKERS