REPORTÁŽ Z DRUHÉHO LETOŠNÍHO TEMPO MAKERS RUN NA 5 A 10 KM

Květnový závod měl sice o něco menší účast než v dubnu, přesto zvláště v závodě na 5 km bylo dosaženo výtečných výkonů. Vítězný Tomáš Eisner si časem 16:27 min. vytvořil osobní rekord a navíc se zařadil na třetí místo v historických tabulkách těchto běhů (včetně původní VAŠÍ LIGY). Do rekordu Tomáše Bystřického mu chybělo 29 vteřin.

I vítězná Eliška Rosenbaumová (19:16) zaostala jen 4 vteřiny za svým nejlepším časem na této trati z loňského roku (19:12). O kvalitě závodu svědčí skutečnost, že první čtyři běžci na 5 km se dostali pod hranici 19 minut.

Celkově se na start závodu na 5 km postavilo 23 startujících (13 mužů a 10 žen a dětí). V kategorii do 40 let zvítězil již zmiňovaný Tomáš Eisner v čase 16:27 min. Za ním se strhl opravdu velký boj o druhé místo, které nakonec uhájil Tomáš Hlinovský (18:10) před mohutně dobíhajícím Zdeňkem Kantou (18:50). Martin Sokol si doběhl s velkým náskokem pro vítězství v kategorii nad 40 let v čase 18:49. Druhé místo patří Honzovi Motlíkovi (21:57) a třetí pozici uhájil Vít Havlíček (26:42).

V ženách do 40 let dominovala Eliška Rosenbaumová (19:16). O druhé místo se ale urputně bojovala do posledních metrů. Stříbrnou medaili uhájila Kristýna Vavřičková za čas 24:43 a na pomyslný bronzový stupínek vystoupila časem 25:06 Lucie Matoušková. V kategorii 40 plus obhájila vítězství z minulého měsíce Markéta Šantínová (23:18). Druhá Lenka Čadová si též obhájila pozici z minulého závodu (25:15). Pro třetí Radku Špetovou to byla premiéra na stupních vítězů v čase 27:10 min.

Zvláštní pozornost bych pak věnoval závodu do 18 let. Možná se opakuji, ale tady to opravdu opět stojí za malé pozastavení. 16-ti letá Kristína Miljanecová potvrzuje skvělé výkony a v čase 21:58 doběhla dokonce celkově druhá mezi ostatními ženami v závodě na 5 km. Největší ocenění ale zaslouží Patrície Špetová. Teprve osmiletá dívenka zaběhla trať 5 km za úžasných 26:41!!! To je o 2:15 min. rychleji než běžela stejnou trať v dubnu. VÝTEČNÝ VÝKON! Ale neméně kvalitní je čas sedmiletého Pavla Kratochvíla … 29:37 min … co k tomu dodat. Věřím, že je čeká opravdu zajímavá budoucnost. Všem moc blahopřejeme.

Do závodu na 10 km se vydalo 12 běžců a 3 běžkyně. V kategorii do 40 let byl nejrychlejší Michal Fencl a časem 36:18 min. dosáhl letos nejlepšího času. I druhý Václav Dubský se dostal pod hranici 40 minut (39:28). Třetí místo bezpečně uhájil Ctibor Kačer (40:20). O kategorii výše byl nejrychlejší vítěz minulého závodu na 5 km Tomáš Friedl v čase 37:16. Druhé místo patří Jirkovi Kučerovi (44:50) a třetí Jiřímu Konečnému (46:54), což je prý jeho osobní rekord na trati 10 km. Gratulujeme.

Mezi ženami byla nyní slabší konkurence, ale časy jsou velmi kvalitní. Anna Nosilová zvítězila v kategorii do 40 let v čase 46:07. Nad 40 let byla opět nejrychlejší Blanka Šindelářová (41:02) před Irenou Hrachovou (47:08).

Nově vytvořený závod dvojic (jeden běží 5 a druhý 10 km) měl tentokráte skvělou úroveň a o prvních třech místech rozhodovaly doslova vteřiny. Vítězství a poukázku v hodnotě 500 korun do restaurace SALOON ROUDNÁ nakonec získala dvojice Eliška Rosenbaumová a Michal Fencl v součtu času (55:34). Václav Dubský a Tomáš Eisner obsadili druhé místo za 55:55 a dvojice Tomáš Friedl a Martin Sokol byla celkově třetí (56:05).

I přesto, že počasí nám moc nepřálo (ale nepršelo) jsme s účastí a zvláště s kvalitou závodu velmi spokojeni. Jako tradičně i 3 koruny z každého Vámi uběhnutého kilometru věnujeme dětským klientům CENTRA HÁJEK. Tentokráte na jejich účet poputuje 795 korun! MOC VŠEM DĚKUJEME!

Sejdeme se tentokráte těsně před prázdninami v úterý 25.června 2019. Již nyní se můžete na našich stránkách zaregistrovat. Překonáme účast 50 startujících na obou závodech? Pevně věřím, že ano.