REPORTÁŽ Z ÚVODNÍHO ZÁVODU TEMPO MAKERS RUN NA 5 A 10 KM

Rok se sešel s rokem a poslední úterý v měsíci dubnu se opět rozjela série šesti závodů na již vyzkoušené a pro mnohé oblíbené trati podél Úslavy. O víkendu před závodem došlo k obnovení značení trati (je certifikována) a těsně samotným startem byly instalovány i nové kilometrovníky s logem TEMPO MAKERS. Takže vše bylo připraveno jak má být.

Na startu závodu se objevilo plno známých tváří z loňských závodů a také spoustu nových, což nás moc těší. Celková účast v obou bězích dosáhla na krásné číslo 43!

Jako tradičně první se na start postavili běžci a běžkyně na desetikilometrové trati (16 startujících). Od začátku nasadil rychlé tempo Pavel Hubáček a bylo jen otázkou, o kolik vteřin či dokonce minut bude stlačen výsledný čas pod hranici 40 minut. Nakonec z toho byl krásný běžecký závěr, kdy do poslední dvoustovky vběhli s minimálními odstupy Pavel Hubáček, Richard Janošík a Lukáš Vohradský. Ani zvýšené úsilí obou pronásledovatelů Pavla Hubáčka nezabránilo vedoucímu běžci k vítězství v čase 38:25.

Mezi ženami opět prokázala vysokou kvalitu, a hlavně stálost výkonů, Blanka Šindelářová (40:49). Od první chvíle nebylo pochyb, že si běží pro další první místo. Tak jako na našem trailovém závodě, tak i zde mezi ženami máme shodné pořadí na 2. a 3. místě, kdy společně proběhly cílovou čarou Ivana Makovcová a Irena Hrachová (46:48). Při vyhlašování se o ceny čestně podělily.

I závod na 5 kilometrů měl nakonec dramatickou koncovku. Do závodu vyrazilo 27 běžců a běžkyň. Ihned se na čele oddělilo vedoucí kvarteto běžců se všemi favority. Ještě sto metrů před cílem se zdálo, že Tomáš Friedl jasně zvítězí. Za ním běžící Marek Dietl však mohutně dotahoval, ale nakonec těsně o šest vteřin podlehl právě vítěznému Tomáši Friedlovi, který cílem proběhl v novém osobním rekordu 17:49! Druhé místo patří již zmiňovanému Marku Dietlovi (17:55) a třetí doběhl Tomáš Matějka (18:13).

Mezi ženami si v kategorii do 40 let pro první místo doběhla Anna Nosilová v čase 21:46 před Lucií Palíkovou (22:01) a třetí Denisou Šantínovou (22:38). Markéta Šantínová zase ovládla kategorii nad 40 let a její výsledný čas také zasluhuje potlesk (23:02). Stříbrná medaile se stala kořistí další z tradičních účastnic závodu Lenky Čadové (25:10) a bronz patří Markétě Schinabkové (27:16).

Zvláštní uznání ale patří dvěma mladým dívkám. Výtečně běžela teprve 15-ti letá Kristína Miljanecová, která dokonce v celkovém pořadí žen skončila druhá! Pětikilometrovou trať zdolala v čase 21:53, což je úžasné. Asi nejhodnotnější výkon celého dubnového závodu patří Patricii Špetové. Tato teprve „osmiletá“ dívenka zdolala trať pěti kilometrů v úžasném čase 28:56! Co k tomu dodat? Jen slova uznání … gratulujeme a jen tak dál!

Do nově vytvořeného závodu dvojic, kdy jeden běží 5 a druhý 10 km, se přihlásilo 5 dvojic. Po součtu obou časů se na poukázku na společné hodování v restauraci SALOON na Roudné může těšit Zdeněk Kanta a Bohouš Bílý.

První závod máme zdárně za sebou a věříme že úspěšně. Již nyní vše připravujeme, aby i druhý závod byl opět dobře připravený. Uskuteční se opět v úterý 28. května od 18 hodin na stálém místě. Registrujte se již nyní na našich stránkách.

Jiří Mašek TEMPO MAKERS