OHLEDNUTÍ ZA BĚŽECKOU SEZÓNOU TEMPO MAKRES 2020 – ZÁVODY PODÉL ŘEKY ÚSLAVY – část I.

Zvláštní, neobvyklý nebo také nepředvídatelný, alespoň tak by se dal nazvat uplynulý rok 2020 z pohledu běžce a závodů. Na jeho začátku bylo plno plánů a předsevzetí. Na konci zase malá radost z toho, že se nakonec podařilo uskutečnit téměř 90 % naplánovaných závodů.

30.března 2020 měl prvním závodem odstartovat náš běžeckých seriál závodů na 5 a 10 kilometrů z celkového počtu sedmi závodů. Díky celostátní karanténě jsme první závod uskutečnili až 26. května 2020, ale stálo to za to. Rekordní účast 96 běžců a běžkyň všech věkových kategorií byla jen důkazem toho, že všem aktivním běžcům závody chybí. Byly k vidění výborné výkony, skvělé časy a hlavně urputné boje o jakékoliv umístění.

Novinkou byl dětský závod na jednu míli. Opět nás překvapila velká účast (22 startujících) a úžasné výkony dětí bez rozdílu pohlaví a věku. Výborně si na závodech vedla například dvouletá Anička Průchová, která absolvovala všechny závody. V kategorii dívek je třeba zmínit dvojčata Viktorii a Patricii Špetových, které ani jednou nechyběly na stupních vítězů. Mezi kluky se zase nejvíce dařilo Lukáši Bílému a Pavlu Kratochvílovi. Poděkování patří ale všem, kteří dorazily byť jen na jeden závod a velmi statečně se praly s délkou tratě jedné míle (1.600 metrů), která pro některé byla téměř maratonskou vzdáleností.

Mezi ženami na trase deseti kilometrů si nejvíce vítězství odnesla výtečná a nestárnoucí Blanka Šindelářová (kategorie 40 +) a neméně výborná Štěpánka Jandová (kategorie 40 -). Na trase pěti kilometrů dominovala navrátivší se po mateřské dovolené oblíbená Tea Chvalová a zvláště její výsledný čas 19:01 min. z 29.září je opravdu úžasný. V kategorii 40 + pak nejvíce vítězství nasbírala skvěle běhající Míša Kubíková.

V závodech mužů nenajdeme tak výrazného jedince jako u žen, ale někteří zaslouží velkou gratulaci nejen za odvedené výkony. Na pěti kilometrové trati nasbíral nejvíce vítězství a pódiových umístění Marek Dietl (kategorie 40 -). V kategorii 40 + si zase nejlépe vedli Martin Sokol a Tomáš Friedl. Na 10 kilometrové trati byl nejvíce vidět Lukáš Vohradský a Richard Janošík. Oba podávali tradičně velmi dobré výkony. Zvláště pak Lukáš, který si několikrát posunul své osobní maximum na této trati. Kategorie nad 40 let na desítce nemá nikoho, kdo by jednoznačně vyčníval, ale za výtečné a stálé výkony na této trati bych vyzdvihl hlavně Pavla Čvančaru, který několikrát vystoupal na stupně vítězů a pokaždé ve výtečném čase.

Celkově lze hodnotit celý rok běhů u Baumaxu jako povedený a bez nadsázky i doposud nejúspěšnější jak předvedenými výkony, tak i rekordní účastí startujících. To je pro nás největší plus a za to vše vám všem chceme upřímně poděkovat. I v příštím roce chceme tyto TEMPO MAKERS závody ještě více zatraktivnit a přilákat nejvíce běžců v historii těchto běh. Věříme, že stovku v počtu účastníků závodu určitě překonáme.

Děkujeme všem za aktivní účast v roce 2020 a těšíme se na vás v tom následujícím roce 2021.

TEMPO MAKERS RUN TEAM