OHLEDNUTÍ ZA BĚŽECKOU SEZÓNOU TEMPO MAKRES 2020 – TEMPO MAKERS TRAIL LIFEFOOD CUP 2020 – část II.

Na rok 2020 jsme nachystali nový běžecký seriál složený z velmi oblíbených trailových běhů. Uskutečnit se měly čtyři krásné závody v okolí Plzně a později jsme přidali i bonusový závod V Pytli. Všechny závody byly naplánovány na krásných tratím v Plzni a nejbližším okolí a jeden na Blovicku, kde ho měla s námi pořádat partnerská skupina běžců z Blovic REBEL TEAM.

Plány jsou jedna věc, realita druhá. Nakonec se odběhly tři závody (dvakrát Chlum a Zábělá, jeden okolo Centra Hájek). Výborné tratě ve velmi atraktivních lokalitách měly jednu vadu na kráse, a to velmi malou účast. Příčin je možná několik a některé z nich nedokážeme ovlivnit. Přesto se pokusíme, aby v příštím roce se tato skutečnost změnila a dosáhli jsme alespoň dvojnásobné účasti té letošní. Nebudeme skuhrat, ale spíše lépe pracovat a pokusíme se vás přesvědčit, že tyto závody mají kvalitu po stránce organizační, tak i po té závodní a hlavně atraktivní tratě. Zvláště ta v lesích okolo Centra Hájek nad zámkem Kozel je opravdu z kategorie „nejkrásnějších“ a tento závod byl vyhlášen jako nejlepší ze všech tří, co se nakonec uskutečnili.

I v příštím roce se chystáme tento trailový seriál připravit a nabídnout jeho II. ročník. Podle předběžného plánu by měly proběhnout čtyři závody a jeden neuskutečněný z letošního roku. Takže v sobotu 10. dubna 2021 bychom měli odstartovat závodem v Blovicím o délce 14 kilometrů. Věříme, že vše klapne a tento, i všechny ostatní naše traily, proběhnou jak mají.

Součástí závodu bude pokaždé i dětský závod, kdy trasa bude mít vždy délku jednoho kilometru. Dětské závody jsou velmi oblíbené a musíme i zde trochu přidat a lépe se připravit. Děti jsou naše budoucnost a pokud jsme letos viděli krásné výkony dětí, tak je dobré v tom pokračovat.

Velmi důležitou složkou těchto závodů je zázemí. Již několikrát jsme avizovali, že nechceme jít cestou komerční, ale chceme nabídnout účastníkům to, co opravdu potřebují. Takže se můžete těšit na pozávodní pivo, výtečnou kávu a něco dobrého ke snědku. Nejlépe to, co vám po závodě přijde vhod (chleba s pomazánkou, sladké domácí buchty a ovoce). Největší důraz věnujeme hlavně přípravě tratě, aby byla opravdu zajímavá, atraktivní a zároveň i běžecky náročná. Věříme, že tímto přístupem přitáhneme další účastníky závodu a náš trailový seriál se stane oblíbeným nejen pro příznivce TEMPO MAKERS, ale i pro všechny běžce ze širokého okolí.  

Děkujeme všem za aktivní účast v roce 2020 a těšíme se na vás v tom následujícím roce 2021.

TEMPO MAKERS RUN TEAM