PRVNÍ LETOŠNÍ TEMPO MAKERS RUN NA 5 A 10 KM 26. KVĚTNA 2020 BYL MIMOŘÁDNĚ VYDAŘENÝ

Bylo to opravdu dlouhé, až nekonečné čekání, ale nakonec jsme dočkali a o to víc i užili. Ano, v úterý 26.května 2020 definitivně odstartovala naše další běžecká sezóna tradičních, a po úterý mohu směle říci, i oblíbených závodů u bauMaxu. Kdybych měl vše shrnout v několika slovech, tak vybírám následující – rekordní účast, fantastické výkony a skvělá atmosféra! Díky všem, kteří na závod dorazili, je to jen a jen vaše zásluha, že jsem musel vybrat právě tyto slova.

Kapacita našich závodů je 100 běžců na všechny tratě, takže 92 běžců je téměř vyprodaný závod, což je pro nás největší odměna za to, co děláme. Pokud jste již na našich závodech někdy byli, tak víte že nejdůležitější pro nás je správná atmosféra závodu, kdy všichni naladěni na stejnou běžeckou vlnu, si užíváme závod od příchodu až po konečné rozdělení cen. Vydrželi jste opět do konce a vzdali tak dík všem, kteří se závodu zúčastnili a těm, co závod připravili. Pro nás je tohle největší odměna. Děkujeme moc. Potlesk pro všechny od nás pořadatelů.

A že byly k vidění skvělé výkony svědčí i fakt, že na desítce se dostalo hned šest běžců pod 40 minut, na pětce také šest borců zdolalo hranici 20 minut. To potvrzuji kvalitu běžců i závodu. Ostatně tato rovinatá trať je k takovým výkonům přímo předurčena.

Největší pozornost jsme ale věnovali závodu pro děti. Trať jedné míle se běžela u nás vůbec poprvé a výkony předčily naše očekávání. Připomínám, že trať je certifikovaná, takže výsledky všech byly více než skvělé. Vítězka závodu do 15 let Jana Zrubecká zdolala trať za 6:37 min.! I čas druhé Rozárky Červené 7:05 je úžasný. V kategorii do 10 let to byl nádherný souboj sester Špetových, kdy nakonec o vteřinu byla v cíli rychlejší Viktorie před Patrícií v čase 7:08, respektive 7:09, který je přímo bombastický. Třetí Ema Kovaříková doběhla za také výtečných 7:13 min. A nejkrásnější souboj předvedli jako pokaždé Lukáš Bílý a Pavel Kratochvíl. Jejich krásný souboj nakonec nerozhodla ani cílová fotografie, i když jsme ji zkoumali ze všech možných i nemožných stran. Takže opět se podělily o stejné pořadí. Celkově lze dodat, že výkony všech 12 dětských účastníků zaslouží absolutorium.

A jelikož v dětech je naše budoucnost, tak jsem se rozhodli, že pro všechny dětské účastníky připravíme na další závody nádherné překvapení. Vše prozradíme cca týden před závodem. Ale bude to stát za to.

Třicet šest běžců a běžkyň na desítku se úderem 18 hodiny vydalo na trať v téměř ideálním běžeckém počasí, které kazil jen místy silnější vítr. Výborně si rozvrhl síly Ondřej Jadlovský a dokázal stlačit čas pod 37 minut na 36:12 min., což je opravdu výtečný čas. Druhý doběhl Pavel Hubáček v čase 37:29 a třetí Lukáš Vohradský v novém osobním rekordu 37:57, jak po závodě sám prozradil. V kategorii nad 40 let se na prvních dvou místech umístili členové TEMPO MAKERS Pavel Čvančara (41:01) a Jirka Kučera (44:23). Třetí místo patří nejstaršímu účastníkovi úterního závodu Zdeňku Fikrlemu (45:01).

Mezi ženami do 40 let si pro své premiérové vítězství u nás zaběhla Štěpánka Jandová v krásném čase 44:56. Pro druhé místo finišovala Anička Nosilová (45:31) a třetí místo patří Natálii Bartošové (47:07). Vyšší kategorii žen ovládla jako již tradičně Blanka Šindelářová (41:51) před Olgou Tučákovou (46:55 – osobní rekord) a Janou Žáčkovou (48:24).

Na start závodu na 5 kilometrů se postavilo 43 startujících. Nikoho nenechal na pochybách Marek Dietl a skvělým časem 17:53 zvítězil před druhým v pořadí Filipem Grenem (19:06) a třetím Patrikem Freitem (19:20). V mužích nad 40 let kraloval Martin Sokol, který časem 18:39 závod opanoval. Druhý doběhl Jiří Ruml (23:08) a třetí skončil Mlynařík (25:39).

V ženách na 5 km byla nejrychlejší Theodora Chvalová (19:22), která se k závodům vrátila po mateřské dovolené. Vypadá to, že nic neztratila ze svého běžeckého mistrovství. Druhá byla v cíli Denisa Šantínová (24:30) a pomyslná bronzová medaile patří Adéle Pavlíkové (24:54). V kategorii nad 40 let patří prvenství Heleně Adamcové (20:55), před Simonou Varmužovou (23:33) a Markétou Šantínovou (23:38).

Na závěr se sluší poděkovat všem našim partnerům, kteří nás podporují a věnovali ceny pro nejlepší účastníky. Stavební společnost STAKS Group a.s., minipivovar KALIKOVAR, tyčinky SENS a RUPA, prodejna běžecké obuvi RUNLAB, restaurace SALOON Roudná a Škoda Fit půlmaraton.

Věříme, že rekordní účast nebyla poslední a i příště 16. června přijdete v hojném počtu si užít tu nádhernou atmosféru závodů party TEMPO MAKERS. Sledujte naše FB stránky, INSTAGRAM a samozřejmě web, nebo se přihlaste k odběru našeho newsletteru, protože jen tak budete mít stále nejnovější informace o dění v TEMPO MAKERS běžecké skupině. Registrovat se můžete již nyní na kterýkoliv náš závod – https://tempomakers.cz/zavody/

Jirka Mašek TEMPO MAKERS

FOTO: Tomáš FOX Liška – děkujeme moc!