ÚTERNÍ DOBRÝ KAFE S JIRKOU (11.10.2022)

CHARITATIVNÍ BĚHY TEMPO MAKERS… PROČ PŘIJÍT NA ZÁVODY

Milí příznivci TEMPO MAKERS 🙂

Konec roku se blíží. Tempo jakým se přibližuje je vysoké a nejde zastavit. Bohužel s časem nelze bojovat, jen se mu snažit přizpůsobit a využít každé chvilky, abychom si možnosti „být“ na této planetě, maximálně užili. Listopad je také dobou, kdy již několik let nejvíce pomáháme těm, kteří naší pomoc potřebují. Naše projekty jsou dlouhodobě známé, ale není od věci je znovu přiblížit a vysvětlit, proč tak činíme.

Nejvíce pomáháme dětským klientům z CENTRA HÁJEK. V dětech vidíme budoucnost a je nám úplně jedno, zda jsou to děti talentované, nadané nebo ti, co jim osud moc nepřál. Všichni si zaslouží stejnou péči a pozornost. Děláme to moc rádi a jako poděkování nám stačí jejich úžasné, ale nesmírně emotivní úsměvy, které mě osobně vždy doženou k slzavým očím. Ano, je to velmi silné.

Celý rok parta třiceti běžců a běžkyň, nejvěrnějších příznivců TEMPO MAKERS, nabíhává kilometry, které po dohodě s našimi partnery směníme za peníze a oni mnohdy přidají i něco navíc. Pro příklad. Letos je cíl, od ledna do konce října, naběhat 44 tisíc kilometrů. Nyní chybí už jen posledních několik stovek kilometrů! A když si uvědomíte, že jeden kilometr směníme za minimálně jednu korunu, dokážete si snadno spočítat kolik nakonec korunek vyběháme. Skvělé, co říkáte?   

Vždy na jaře věnujeme jeden z našich TEMPO MAKERS RUN závodů (ten květnový) u Baumaxu opět dětem z CENTRA. Letos se podařila vybrat neuvěřitelná částka 42.500 korun!!! V listopadu se již po páté uskuteční tradiční závod na 2 míle, kdy vybíráme na mikulášské a vánoční dárky pro děti. Všechny prostředky jsou cíleně použity, což je naše hlavní zásada pro pomoc. Letos jsme pomohli vybudovat krásné dětské hřiště. Na co budou použity prostředky z celoročního běhání již víme, ale prozradíme až bude předána celková vyběhaná částka.

Jelikož máme mezi příznivci plno běžců a hlavně mladých, rozhodli jsme, že uspořádáme první ročník charitativního závodu MOVEMBER na podporu Nadačního fondu Muži proti rakovině. Naši muži si to přece zaslouží! Takže 5.listopadu proběhne u Baumaxu závod na 5 kilometrů s podporou uvedené nadace. Je to jediný běh s tímto podtitulem v ČR konající se mimo Prahu! Všichni jste srdečně vítáni.

A možná ještě větší účast na našich závodech a akcích prokazují ženy. Nebojte, nezapomeneme na ně. Pro příští jaro připravujeme běh i na jejich podporu (pravděpodobně v červnu). Jaká bude se dozvíte více na listopadových charitativních bězích, kam všechny bez rozdílu pohlaví zveme.

Každou takovou akci pečlivě zvážíme než se k její realizaci rozhodneme. Naší hlavní filozofií je pomáhat cíleně, přesně kde to má smysl a také dlouhodobě, abychom věděli, jak jsou „VAŠE“ příspěvky využity. U těchto akcí máme již nyní jistotu, že budou správně použity. Pomoc dneska žádá mnoho organizací, přesto i dnes rozhodují vzájemné sympatie lidí, kterým chceme pomoct. U Hájku vím stoprocentně, že jim naše „malé – velké peníze“ vždy pomohou. Mezi muži, zvláště mladými, je dnes plno závažných nemocí a o ženách nemluvě. Víme, že tím nezachráníme svět od všech zdravotních problémů. Ale darujeme šanci na možnost brzkého zlepšení tohoto stavu. I záchrana byť jednoho lidského života za to stojí. I to, že například vylepšíme život postiženému dítěti, má smysl! Děkujeme všem, co s námi pomáháte.   

Udělejte si čas a přijďte v sobotu 5. a 26.listopadu k Baumaxu a svým pohybem pomozte! Startujeme vždy v 10:30 hodin. Děkujeme za přízeň.

Jirka Mašek TEMPO MAKERS