TEMPO MAKERS TRÉNINKY MAJÍ NĚCO NAVÍC – ZKUS TO S NÁMI

Sleduješ pozorně dění kolem sebe? Také se děsíš nárůstu agresivity mezi lidmi ať už na silnici, v MHD, na politických mítincích, na pracovištích a prakticky všude kam se podíváš? Stále řešíš finance, drahý benzín nebo narůstající cenu energií a co tě na podzim ještě nepěkného čeká? Neboj, nehodlám zde psát nějaký politický komentář. Jen bych rád nějak vyjádřil kontrast mezi současnou situací ve společnosti a skupinovými tréninky TEMPO MAKERS.

Na našich trénincích, výbězích nebo závodech jdou tyto problémy zcela stranou. U nás si odpočineš od těchto starostí a věř, že si na ně ani na chvilku nevzpomeneš. Nejenže zaměstnáš nohy, respektive celé tělo pohybovou aktivitou, ale u nás ti zaměstnáme i tvoji mysl a nad cvičením tě donutíme přemýšlet. Jako Komenský, který prosazoval „školu hrou“, tak i my se snažíme naplnit smysl sportu… vždyť je to zábava a tím pádem i hra. Nemám pravdu?

Takže provádíme cvičení, kde svoji roli hrají nohy, ale zároveň tě nutíme přemýšlet, jak máš pokračovat, aby cvičení bylo vykonáno správně. Nesnažíme se běh povýšit na „vyšší dívčí“, jak se říká. Naším cílem je opravdu zapomenout na chvíli na to, co tě zrovna trápí, uvolnit se nejen po stránce pohybu, ale i mysli. Proto cvičení, u kterých musíš zapojit i hlavu. Nevymýšlím si, je to styl vedení tréninků. Základem je odnést si z tréninku skvělou náladu. Chceme, aby tebou vynaložené finance měly právě ten „vyšší smysl“ a aby sis uvědomil, že taková investice je pro tebe přínosem a nikdy ji nebudeš považovat za špatně investované peníze, natož pak ztrátu času.

Sport dokáže spojovat lidi. Nemyslím tím ten vrcholový, protože u něj už dávno nejde o zdraví či skvělý pocit. Ten náš, ryze amatérský, vykonávaný pro čirou radost a zdraví. A že se přitom hecujeme, poměřujeme a občas i v duchu tomu lepšímu závidíme? No vždyť je to zábava a hra. Důležité je, že hlavní cíl – dobrá nálada – byl naplněn až po okraj.

Tréninky TEMPO MAKERS nikdy nebudou založeny na přehnané a nezdravé rivalitě, ale vždy na spojování lidí se stejným cílem – mít dobrý pocit z toho co děláme a je jedno zda někdo běhá rychle nebo pomalu. Všichni jsou vítáni. Zkus to s námi a uvidíš, že tyto řádky nejsou planým plkáním jen proto, že se tě snažíme přilákat. Přesvědč se, že vše, co je výše napsané, je čirá skutečnost. A pozor… i u nás platí – kvalita především!

Jirka, TEMPO MAKERS trenér