REPORTÁŽ ZE ČTVRTÉHO TEMPO MAKERS RUN NA 5 A 10 KM

Prázdniny jsou v plném proudu, mnozí využívají možnosti k dovolené ať už v Čechách nebo v zahraničí, přesto náš seriál závodů u Baumaxu pokračuje i v tomto krásném letním čase. I tentokráte teplota atakovala třicítku, ale rozhodně ji nepřekročila tak, jako tomu bylo při červnovém závodě, kdy se vyšplhala až v 35°C. Celkem čtyřicet skvělých běžců se postavilo na start obou závodů na 5 i 10 kilometrů.

Devět mužů a pět žen, úderem 18 hodiny, vyběhlo na dva okruhy po 5 kilometrech vedoucích podél obou břehů řeky Úslavy. V červnu nově zhotovené občerstvení na otočce po polovině závodu, jsme ponechali a běžci toho náležitě využili. Všech 14 startujících si zde schladilo nejen hrdlo, ale i tělo, takže dvojí účinek této nové služby. Mezi muži si nejlépe s nástrahy počasí poradil Richard Janošík, jenž jako jediný zvládl desítku pod 40 minut a jeho čas 39:36 min. je výtečný. Jemu na dohled doběhl druhý Pavel Hubáček (40:19) a s větším odstupem třetí Josef Gruzovský, pro kterého to byla premiéra na stupních vítězů navíc okořeněná osobním rekordem 47:02 min.

I souboj mužů nad 40 let měl vítěze doběhnuvšího ve skvělém čase. Petr Veselý to zvládl za 40:33! Druhé místo si vybojoval Jirka Kučera (44:46) a pro pomyslnou bronzovou medaili finišoval Milan Černý v čase těsně pod 50 minut (49:24).

V ženské kategorii do 40 let dokázala obhájit vítězství z minulého závodu Eliška Rosenbaumová, která se opět o pár vteřin posunula blíže k hranici 40 minut. Výsledný čas 40:07 je jakýmsi vyhlášením útoku na tuto hranici při srpnovém závodě. „Za měsíc se mi to již určitě povede“, řekla rozesmátá Eliška v cíli. Druhá v kategorii doběhla Olesja Šůchová v čase 55:57 minut. Ženská desítka ve vyšší kategorii je již dlouhodobě „vyhrazena“ výtečné Blance Šindelářové, která ani tentokráte nenašla přemožitelku a v čase 41:19 suverénně zvítězila. Druhá skončila Olga Tučáková (50:31) a třetí místo patří Katce Štolkové (57:23) a podle jejích slov po závodě, také v osobním rekordu.

Kratší trať pěti kilometrů láká vždy více, takže se na startu objevilo 24 běžců a běžkyň, a mezi nimi nechyběli i stálí běžci z řad velmi mladých budoucích skvělých atletů, Patricie Špetová a Pavel Kratochvíl ml.

Své výtečné kvality potvrdil Marek Dietl a časem 18:22 nenechal nikoho na pochybách, kdo bude vítězem. I druhý Lukáš Vohradský běžel skvěle (19:24) a jen těsně uhájil svoji pozici před zle dotírajícím Liborem Revákem, který se též dostal pod hranici 20 minut (19:36). V kategorii nad 40 let zase nebylo pochyb o vítězství Tomáše Friedla (18:37) před Janem Němcem (20:23) a Jaroslavem Cajthamlem (25:52), pro kterého to byl premiérový start na tomto závodě a hned stupně vítězů.

Mezi ženami se pravidelně mezi nejlepšími umísťuje Anna Nosilová. Nejinak tomu bylo i nyní, kdy časem 22:11 ve své kategorii zvítězila. Druhé místo patří Terce Maškové, která své skvělé umístění korunovala navíc osobním rekordem (24:13). Třetí Michaela Černovská už měla větší odstup, ale i tak je její čas výtečný (27:52). V kategorie nad 40 let si pro první místo suverénně doběhla Veronika Králová v čase 21:10. Druhé místo patří stálé účastnici Markétě Šantínové (23:20) a třetí skončila Radka Špetová (27:30).

A nemůžeme vynechat ani ty nejmladší, poněvadž oni běhají úžasně a jejich výkony jsou vždy ozdobou celého závodu. Patnáctiletá Kristína Miljanecová je již ostřílenou borkyní a její čas 24:43 nepřekvapí. Patricie Špetová na svůj věk 8 let běhá náramně, o čemž svědčí čas 27:13! „Kdo z vás to pánové dá“, kdybych parafrázoval slavnou větu jednoho známého člověka. A ještě o rok mladší Pavel Kratochvíl zvládl pětku za 32:11 minut! Co k tomu dodat. Asi jen to, že v této kategorie nevyhlašujeme nejlepší pořadí, ale všichni obdrží medaili s pořadím PRVNÍ a ceny pro nejlepší. Pro nás všechny, jsou totiž vždy vítězové. Zasluhují opravdu velký a bouřlivý potlesk.

Závod dvojic o poukázku do restaurace SALOON ROUDNÁ tentokráte spolu vyválčili (s velkým náskokem) Eliška Rosenbaumová a Tomáš Friedl (58:44) před dvojicí Veronika Králová a Ctibor Kačer (1:08:14) a třetími v pořadí Annou Nosilovou a Pavlem Hubáčkem (1:08:30).

Z naší strany, a doufám že i z vaší, to byl povedený závod a na závěr tradičně trochu té dobročinnosti. Pro CENTRUM HÁJEK jste tentokráte vyběhali všichni dohromady úžasných  780 korun, které poslouží dobré věci. Děkujeme všem!