REPORTÁŽ Z ČERVNOVÉHO TEMPO MAKERS RUN NA 5 A 10 KM

Sluníčko vysoko na obloze, teplota 33°C, bezvětří … počasí vhodné ideálně ke koupání. Jenže stále mu nemůžeme poručit a naplánovaný závod je třeba odběhnout. Třicet šest opravdu statečných běžců a běžkyň odběhlo v úterním parném podvečeru skvělý závod. Časy byly logicky pomalejší, ale úsilí a snaha o co nejlepší výsledek zase přímo ukázkové.

Šestnáct startujících se úderem 18 hodiny vydalo na „horkou“ desítku. Vzhledem k počasí jsme na otočce na pátém kilometru operativně připravili ještě jednu občerstvovací stanici a každý ze startujících se nejen občerstvil, ale i následně zkropil hlavu. Dalo se předpokládat, že hranice 40 minut dnes nepadne. Jenže Pavel Vrána běžel výtečně i v tom velkém vedru a časem 38:45 minut jako jediný tuto hranici pokořil. Druhý Pavel Hubáček (40:53) a třetí Lukáš Vohradský (40:57) zůstali jen nepatrně nad touto metou.

Mezi ženami výtečně běžela Eliška Rosenbaumová a nakonec doběhla v celkovém pořadí na druhém místě, hned za vítězným Pavlem Vránou, v čase 40:12 minut. Skvělý výkon. Blanka Šindelářová opět nenechala nikoho na pochybách a v kategorii 40 + stále kraluje a suverénně zvítězila časem 41:35 před Olgou Tučákovou (52:44) a Kateřinou Štolkovou (63: 08), pro které to byl vůbec první závod na naší trati. Všichni ti „desítkáři“ zaslouží velké uznání.

Pětka má již tradičně vyšší účast, takže v 18:05 vystartovalo celkem 20 startujících. Od začátku to byl souboj mezi Václavem Dubským a Markem Dietlem, který na posledním kilometru pro sebe rozhodl prvně jmenovaný a zvítězil ve výtečném čase 18:33 minut. Druhý Marek Dietl zaostal o pár vteřin (18:58). Třetí skončil již s poněkud větším odstupem David Lábr v čase 25:26 minut.

V kategorii muži 40 + slaví premiérové vítězství Karel Klima. Celý závod zvládl za 22:52 minut. Druhý Milan Černý (23:31) jen těsně uhájil své umístění před mohutně dotírajícím Václavem Školou (23:50).

Výborná konkurence se sešla mezi ženami do 40 let. Od začátku výtečně běžela Zuzana Klásková a zaslouženě zvítězila časem 22:41 minut (v celkovém pořadí dokonce třetí nejlepší!). 20 vteřin za vítězkou doběhla Anna Nosilová (23:06) a z více jak minutovou ztrátou skončila třetí Lucie Palíková (23:56). V kategorie 40 + zvítězila letos již potřetí Markéta Šantínová (23:58) před druhou Lenkou Čadovou (26:52).

I tentokráte se na start postavili dva stateční mladí běžci sedmiletý Pavel Kratochvíl (33:30) a jedenáctiletý Ondřej Brand (28:46). Oba běželi opravdu skvěle a zaslouží obrovské uznání. Výsledek, kdo byl lepší, je v tomto případě absolutně nepodstatný.

Už potřetí se bojovalo v soutěži dvojic o poukázku za 500 korun do restaurace SALOON Roudná. Tentokráte zcela suverénně zvítězila dvojice Janošík + Dubský v součtu časů 59:50. Druhá byla dvojice holek Rosenbaumová + Klásková (1:02:53) a třetí smíšený pár Bílý + Nosilová (1:07:34). Obě dvojice si odnesli cenu od našeho partnera pivovar KALIKOVAR.

I přes opravdu horké počasí se závod znovu vydařil. Věřím, že v úterý 30.července, třeba i opět za vysokých teplot, bude účast opět velmi početná. I přes zatím nejnižší účast, jste opět všichni účastnicí „vyběhali“ pro CENTRUM HÁJEK úžasných 750 korun. Díky za to!

Jirka Mašek TEMPO MAKERS