POVEDENÝ PRVNÍ TEMPO MAKERS RUN 2021 U BAUMAXU

Čekání bylo dlouhé, ale vyplatilo se. V úterý 25.května 2021 jsme zahájili běžeckou sezónu tradičními závody i u Baumaxu. Zájem byl velký a nakonec se na start všech závodů postavilo 97 běžců a běžkyň ve všech kategoriích přesně jako v loňském roce. Mnohé přihlášené asi nakonec odradilo velmi proměnlivé větrné počasí, přesto věříme, že příště určitě dorazí.

Pro nás velmi příjemným potěšením byl dětský závod na 1 míli. Zúčastnilo se ho celkem třicet dětí ve věku od 3 do 13 let! A výkony podaly úžasné. Na jejich typické dětské úsilí v cílové rovince byla radost se dívat. V kategorii dětí do 10 let se nejlépe vedly Karolína Klepáčová a Jáchym Beneš. Do 15 let nejrychleji 1 míli zdolaly Karolína Minaříková a Jan Foltýn. Všichni dětští účastnici obdržely v cíli krásnou medaili a malou sladkost. Všichni byly naprosto skvělí a již nyní se těšíme na příští závod!

V 18 hodin odstartovalo dvacet pět účastníků běhu na 10 kilometrů. Už na otočce na pátém kilometru se dalo předpokládat, že závod bude extrémně rychlý. To se nakonec potvrdilo i v cíli. Vítězný Jakub Fichtl doslova prolétl desítku za 35:29 minut! Ostatně, prvních šest běžců se dostalo pod 40 minut. Vítězi jednotlivých kategorií se stali již zmiňovaný Jakub Fichtl, Magdalena Václavová (42:37), Lukáš Hodaň (41:14) a Blanka Šindelářová (43:06).

Pětka už tradičně mívá nejpočetnější obsazení. Nejinak tomu bylo i nyní. V 18:05 hodin odstartovalo čtyřicet dva účastníků a cílové časy byly opět výtečné. Celkově zvítězil Michal Dražan startující v kategorii nad 40 let super časem 17:48 min. I vítězný Marek Dietl v kategorii do 40 let neměl nijak slabší čas, spíše naopak 18:22 min. Mezi ženami ovládly závod Markéta Kašová (21:48) a Renata Převrátilová (23:35). Prostě všichni skvělé časy. Nerad bych někoho opomenul, ale vítěze se sluší připomenout, i když všichni byli náramně rychlý.

Nejvíce bych ale ocenil výkon dvou desetiletých holek Viky a Páti Špetových, které se vydaly na trať pěti kilometrů, neboť jejich výkonnost je mimořádná. Posuďte sami… Viky 22:44 a Páťa 23:25 min. Obě jsou velmi talentované a nás jen těší, že tak skvělé holky závodí právě na našich závodech.

Celkově bych závod zhodnotil jako velmi úspěšný. Nepršelo a ani velký vítr moc neovlivnil vaše skvělé výsledky. A pokud ano, tak opravdu nevím, jaké výkony uvidíme příště, až bude slunečné počasí a bezvětří. Účast výborná! Už nyní se těšíme na příští závod, a to již za dva týdny v úterý 8.června 2021.

Výsledky najdete v sekci VÝSLEDKY a registrovat se můžete již nyní v sekci REGISTRACE.

Těší se na Vás TEMPO MAKERS RUN TEAM