LETOŠNÍ CHARITATIVNÍ BĚHY VYNESLY REKORDNÍ ČÁSTKU DÍKY VÁM

V sobotu 23.listopadu dopoledne jsme závodem na 2 míle uzavřeli již druhý ročník charitativních běhů podporující dětské klienty CENTRA HÁJEK. Cíle na letošní rok byly velké a jen díky Vám, skvělým běžcům a běžkyním, se podařilo smělé plány splnit. Poslední charitativní běh (závod na 2 míle) vynesl neskutečnou částku 13.800 korun a v součtu všech běhů a příspěvků z našich závodů v roce 2019, je výsledná suma, zpozorněte, 96.880 korun!!! V našem prvním roce pomoci, v roce 2018, to bylo 55.500 korun. Chci touto cestou ještě jednou všem poděkovat za Vaši štědrost a hlavně, že jste s námi. Zorganizovat podobné akce stojí nemalé úsilí, ale děláme to rádi, protože to nikdy nevyváží hodnotu, kterou tomuto našemu projektu dáváte Vy … MOC DĚKUJEME.

I když výsledky závodu, v tomto případě, nejsou vůbec podstatné, tak Vaše skvělé výkony zaslouží uznání a malou reportáž. Celkem 29 žen a dětí vyběhlo jako první na svůj závod. Loňská vítězka Jana Dubcová nenechala nikoho na pochybách a i letos zvítězila jak v celkovém pořadí, tak i v kategorii do 40 let, s velkým náskokem (13:25) před Annou Nosilovou (14:14) a třetí Denisou Šantínovou (14:26). Kategorii nad 40 let ovládla prvně Helena Adamcová (14:10) před Michaelou Bajerovou (14:29) a Zuzanou Markovou (14:31).

Mezi holkami do 15 let zvítězila Nela Marková ve výtečném čase 16:11, před Patricií Špetovou (16:52) a Annou Slapničkovou (17:03). Děti u nás závodí rády a my všichni jen vždy žasneme nad úžasnými výkony, které v jejich věku podávají.

Do závodu mužů odstartovalo rovných 20 běžců včetně chlapců. Také v mužích zvítězil loňský vítěz a favorit Marek Dietl v čase 11:40, před Lukášem Vohradským (11:56) a Pavlem Hubáčkem (12:35). V kategorii nad 40 let měl nejvíce sil Pavel Čvančara (12:57), druhý doběhl Jiří Kučera (13:30) a třetí Ladislav Pejchar (13:48). Mezi kluky do 15 let byl nejrychlejší Tomáš Nový ve vynikajícím čase 14:54, před druhým Tadeášem Bíbou (15:44) a Zdeňkem Votavou (15:56).

Všem zúčastněným patří velká poklona už za to, že přišli, následně výtečně odběhli závod a darovali kus svého času podpořeného výší startovného a plyšovou hračkou. Těch se ostatně vybraly tři velké pytle a jedna obrovská krabice! I v tomhle jste nebyli lhostejní a pomohli. Fotky z předání samozřejmě přineseme na našem FB.

Celý poslední závod provázela naprosto úžasná přátelská a pohodová atmosféra, jako i na všech ostatních charitativních bězích TEMPO MAKERS. Naší snahou a cílem bude vždy vytvářet příjemnou atmosféru na všech akcích, které budeme pod naší hlavičkou pořádat, ať už je to klasický běžecký závod, trail, trénink nebo charitativní běh. Běhání je přece radost, ať už mezi sebou soupeříme nebo si jdeme jen tak zaběhat.

Charitativní rok 2019 máme za sebou a už se připravuje následující na rok 2020. Téměř všechny běhy zachováme a přidáme i pár novinek, abychom vnesli do projektu vždy něco nového, co tu ještě nebylo a co Vás přiměje se těchto akcí zúčastnit. I když nepochybujeme, že nás v tom necháte samotné a pomůžete. A že to umíte, svědčí konečný výsledek za letošní rok. O budoucnost tohoto našeho projektu nemám díky Vám, skvělým příznivcům TEMPO MAKERS, vůbec strach. Pro mě je to spíše závazek a také výzva hledat další nové cesty.

Jirka Mašek TEMPO MAKERS tým