HODNOCENÍ TEMPO MAKERS BĚŽECKÉ SEZÓNY 2021

Blíží se konec roku a nabízí se proto zhodnotit naše běžecké závody za uplynulý rok. Co se povedlo, co nepovedlo, kde jsou naše přednosti, kde zase slabiny. Bilancovat je třeba zcela upřímně, nic si nenalhávat a připravit se na běžeckou sezónu 2022 ještě lépe, než tomu bylo v tom roce uplynulém.

TEMPO MAKERS RUN U BAUMAXU

Tradiční závody u Baumaxu opět prokázaly, že si za celou dobu své existence našli stálé příznivce. Takže účast byla opět vyšší než v roce 2020. Děkujeme proto všem, co na naše závody pravidelně chodili. Částečně na tom měl podíl fakt, že se mnohé velké závody přesouvaly na pozdější termíny. To ale vůbec nesnižuje kvalitu těchto našich závodů.

Velmi nás potěšil velký zájem hlavně o dětský závod na jednu míli, kdy se průměrná účast pohybovala v rozmezí 25-30 dětí ve věku od tří do dvanácti let! V tomhle trendu hodláme pokračovat a pro rok 2022 připravujeme celý seriál běhů pod názvem „DĚTSKÝ TEMPO MAKERS POHÁR“. Myslíme si, že děti si tuto přízeň zaslouží. Navíc, v celém běžeckém seriálu bude motivační složkou nejen přijít na každý závod, ale souboj o celkové vítězství a krásné ceny.  

TEMPO MAKERS TRAIL CUP

Zde musíme přiznat, že se nám dlouhodobě nedaří přilákat běžce na tyto krásné závody, které pořádáme v několika hezkých lokalitách v okolí Plzně. Proto jsme se po závodě okolo Hájku (mimochodem na krásné trati) rozhodli a celý trailový seriál zrušili. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale pro další vývoj naší činnosti potřebné. Těší nás pozitivní ohlasy na tyto závody, bohužel nemůžeme si dovolit vše dotovat ze svého. Přesto jsme rozhodnuti, že jeden trailový závod v každém roce uskutečníme. Který to bude, se dozvíte v článku, kde představíme naše závody a priority na rok 2022.

BĚŽECKÁ AKADEMIE PRO ZAČÁTEČNÍKY

Proběhla úspěšná jarní i podzimní akademie (ta ještě probíhá). Mnozí účastníci té jarní akademie se po absolvování zařadili do stabilních klubových TEMPO MAKERS tréninků. Věříme, že tak učiní i účastníci té současné podzimní. Zajímavostí je skutečnost, že o obou akademií převažují ženy. Chlapi, čeho se bojíte… že narazíte se svým egem? Nebojte, nenarazíte a hlavně se budete běháním báječně bavit. 

BĚŽECKÉ AKADEMIE MIMO PLZEŇ

Máme radost, že jak v Klatovech a také v Horažďovicích již druhým rokem úspěšně probíhá naše TEMPO MAKERS akademie. Daří se postupně přilákat i nové zájemce, takže věříme, že budeme pokračovat i po celý rok 2022 a vlastně i v letech následujících. Kdo jste z Klatov či Horažďovic a jejich okolí, a máte o naše tréninky zájem, neváhejte se přihlásit. Příležitostí a místa je stále dostatek.

KLUBOVÉ TEMPO MAKERS TRÉNINKY

Klubové tréninky získaly od ledna novou podobu (dvě tréninkové skupiny v úterý a středu) a lze konstatovat, že ku prospěchu věci. Trénujeme po celý rok a obě skupiny jsou kapacitně téměř naplněné. Od ledna příštího roku dojde k ještě většímu zkvalitnění tréninků a zároveň i změnám v podmínkách členství v našem klubu. Věříme, že pro obě skupiny budou naše tréninky přínosem, jako tomu bylo v letošním roce, kdy si mnozí ze členů zaběhli své osobní rekordy či se jim povedli jimi vytypované závody a maximálně zužitkovali to, co natrénovali.

TRÉNINKY PRO DĚTI

Jedna z činností, která se prozatím nedaří jaksi rozjet. Možná je to tím, že nemáme v Plzni stálé zázemí. Naše snahy o přilákání k tréninku děti se prozatím minuly účinkem, ale nic nevzdáváme. Nicméně, i přes tyto nezdary trénujeme jednotlivce a ti prokazují velmi dobrou výkonnost. Zkušenosti máme, důvěru zatím ne. Trénink dětí je náročný, odpovědný, ale my se nebojíme. 

CHARITATIVNÍ PROJEKT

V době covidové jsou některé naše projekty utlumeny. Patří k nim i náš charitativní projekt díky partnerům, kteří díky nastalé situaci nejsou schopni pomáhat jako dříve. Vážíme si jejich přístupu a vše respektujeme. Musím říct, že v letošním roce je situace podstatně lepší než tomu bylo v roce 2020. Celý letošní charitativní projekt měl tři části. V červnu závod, kdy jsme celý výtěžek věnovali CENTRU HÁJEK. V listopadu proběhl tradiční, již čtvrtý ročník charitativního běhu na 2 míle. Podařilo se vybrat „úžasných 26.000 korun“. Děkujeme moc za příspěvek i přízeň.

Největší charitativní akcí roku 2021 je společné nabíhání kilometrů, které poté s partnery směníme na peníze. Projekt je určen pro nejvěrnější příznivce TEMPO MAKERS, kteří musí za 11 měsíců naběhat minimálně tisíc kilometrů. Dvacet jedna odvážlivců se to toho pustilo a výsledek je nad očekávání. Těsně před koncem projektu (končí 30.11.) jsme již zdolali metu 30 tisíc naběhaných kilometrů a vyběhali prozatím více jak 40 tisíc korun!!! V podobných projektech budeme pokračovat i v příštím roce, abychom zapojili co nejvíce našich příznivců.

T-MOBILE OB A SOKOLSKÝ BĚH REPUBLIKY

Letos jsme pořádali již podruhé T-Mobile olympijský běh a poprvé SOKOLSKÝ BĚH REPUBLIKY. První běh měl vyšší účast než v roce loňském a Sokolský běh republiky 28.října se podařilo dokonce vyprodat a museli jsme navyšovat kapacitu. Na příští rok počítáme opět s organizací obou běhů. Jen ten olympijský přesuneme na výhodnější místo, do lesního prostředí, kde bude větší klid a krásná trasa. Oba dva závody do Plzně patří a jsme rádi, že se jich účastníte. Uděláme maximum, aby se vám na nich líbilo v roce následujícím. 

OSTATNÍ AKTIVITY

Z dalších našich aktivit bych zmínil naši vodičskou činnost. Ta byla dosti utlumena covidovou situací po celý rok, takže jsme nakonec odvodili ŠKODA FIT PŮLMARATON v Plzni a v Třeboni maraton a půlmaraton. Oba velmi úspěšně. Zvláště v Třeboni si našich služeb považovali a od účastníků závodu máme samé pozitivní ohlasy. To nás jednak těší a zároveň i zavazuje na příští rok.

I v příštím roce se budeme snažit, abychom vám přinesli něco nového a hlavně dodrželi standard toho současného. Vše zveřejníme v článku na konci listopadu. Děkujeme moc za přízeň.

Jirka Mašek, trenér a zakladatel TEMPO MAKERS projektu