CO VÁS SPOLU S TEMPO MAKERS ČEKÁ V ROCE 2022

Jestliže jsme nedávno hodnotili uplynulou běžeckou sezónu, sluší se pár slov i o našich představách na tu následující, která věříme, bude na běžecké závody velmi bohatá. Naše plány nejsou rozhodně malé a uděláme vše proto, aby ten příští rok byl maximálně úspěšný jako ten letošní.  

TEMPO MAKERS RUN U BAUMAXU

Na závodech u Baumaxu nás čeká malá změna. Závody v červnu, červenci a srpnu přesuneme do vlídnějšího lesního prostředí V Pytli. Zde na vás čeká pětikilometrový okruh a z obrátkového závodu se stane okruhový. To může být pro mnohé z vás přijatelnější. Jinak začínáme netradičně v úterý 12.dubna 2022 a následně se vrátíme k poslednímu úterku v měsíci.

U všech závodů zachováme i dětský běh. Tady připravujeme změnu. Z těchto běhů se stane seriál pod názvem „DĚTSKÝ TEMPO MAKERS BĚŽECKÝ POHÁR 2022“. Chceme tím podpořit pravidelnou účast dětských běžců a atraktivitu závodu. Po skončení celého seriálu v září, sečteme všechny výsledky a na slavnostním setkání, vyhlásíme ty nejlepší. A pozor. Nebudou jen dvě dětské kategorie, ale bude jich rovnou pět, aby vše bylo maximálně objektivní.

V současnosti jednáme i o běžeckém seriálu pro dospělé běžce a běžkyně na trati 5 a 10 kilometrů v kategoriích do a nad 40 let. Pravděpodobný název „TEMPO MAKERS BĚŽECKÝ POHÁR 2022

TEMPO MAKERS TRAIL CUP

Trailový seriál ani v příštím roce neobnovíme, přesto o jeden závod nepřijdete. Na červen či červenec plánujeme tradiční závod okolo Hájku. Důvodem je skutečnost, že prostředí lesa a Hájku je ideální pro takový závod. Novinkou však bude skutečnost, že se poběží delší trasa na 14 km a ti, co si na ni netroufnou, si mohou zaběhnout závod na 7 km. Změna bude i v trase závodu. Stěžejním bodem bude tentokráte vrch Maršál (560 m n.m.), kam vyběhnou běžci na delší trase. Věřím, že na tento závod přilákáme co nejvíce běžců a běžkyň.

BĚŽECKÁ AKADEMIE PRO ZAČÁTEČNÍKY

Tradičně se pokusíme přilákat nové zájemce o běhání ve dvou termínech. Jarní (duben – červen 2022) a podzimní (září – listopad 2022).

BĚŽECKÉ AKADEMIE MIMO PLZEŇ

Věříme, že v Klatovech i Horažďovicích zájem přetrvá a budeme pokračovat i celý rok 2022. Naší snahou bude i zde získat nové běžce a běžkyně z řad začátečníků i třeba těch zkušenějších.

KLUBOVÉ TEMPO MAKERS TRÉNINKY

Klubové tréninky v roce 2022 jsme představili již v hodnocení uplynulého roku. Veškeré porobnosti najdete na https://tempomakers.cz/klub-tempo-makers/.

TRÉNINKY PRO DĚTI

Zkusíme i zde prorazit, i když to bude nesmírně těžké. Na jaře vyhlásíme kurz a uvidíme, jaký bude zájem. Podrobnosti zatím připravujeme, prosím vyčkejte.

CHARITATIVNÍ PROJEKT

I v příštím roce nezapomeneme pomáhat potřebným z CENTRA HÁJEK. Červnový závod (28.6.) V Pytli bude opět věnován Hájku. Po celý rok bude probíhat projekt, na kterém se podílí aktivní členové klubu TEMPO MAKERS a 26.listopadu opět závod na 2 míle. Věřím, že se nám podaří zorganizovat ještě jeden běh. V současnosti o tom přemýšlíme.

Novinkou však bude první listopadovou sobotu běh na podporu akce MOVEMBER na 5 km, kdy podpoříme projekt našeho ambasadora Petra Koukala (www.stkprochlapy.cz). Sám Petr se tohoto běhu zúčastní, což bude jisté lákadlo, aby přišlo co nejvíce lidí. Nebude to jen běh pro muže, ale samozřejmě poběží i ženy. 

T-MOBILE OB A SOKOLSKÝ BĚH REPUBLIKY

V příštím roce již potřetí budeme pořádat T-Mobile OB (středa 22.června 2022). Jediné, co změníme je místo konání, a tím bude lesní prostředí V Pytli (les za OC ROKYCANSKÁ). Podruhé zkusíme pořádat i Sokolský běh republiky ve státní svátek 28.října 2022. Trať okolo Chlumu bude zachována, jen ji poněkud upravíme, aby byla jednokolová. Tyto závody nás baví organizovat, zvláště pro jejich ušlechtilou myšlenku, kterou podporujeme. 

OSTATNÍ AKTIVITY

Doufáme, že situace na jaře bude ustálená a uskuteční se tradiční závody, kde vykonáváme funkci vodičů. Věříme, že letos se uskuteční Krajský půlmaraton PK (23.dubna 2022), na kterém se budeme podílet i organizačně. Z dalších závodů pak budeme vodit např. Nymburský půlmaraton a desítku, ŠKODA FIT půlmaraton a Třeboňský maraton a půlmaraton.

Jedna zajímavost – zakladateli projektu a trenérovi v jedné osobě, vyjde v březnu 2022 druhá kniha, tentokráte celá o běhání s názvem „MYŠLENKY BĚŽECKÉHO VODIČE“. Více zatím nelze prozradit, ale kniha to bude velmi pěkná jak po stránce obsahové i grafické.

Jirka Mašek, trenér a zakladatel TEMPO MAKERS projektu