HODNOCENÍ LETOŠNÍ BĚŽECKÉ SEZÓNY ZÁVODŮ U BAUMAXU

Letošní závodní běžecká sezóna TEMPO MAKERS RUN u Baumaxu je historií. V klidu můžeme vše zhodnotit, zanalyzovat a poučit se z případných nedostatků. Sedm krásných závodů opět posunulo laťku o něco výš oproti loňskému roku.

Začátek letošního běžeckého roku byl téměř totožný jako ten loňský. Vše ovlivnila pandemie covidu, proto jsme museli opět první dva závody (březnový a dubnový) nahradit jinými termíny a začít opět až poslední úterý v květnu. Posunutí termínu však stálo za to. Na první dva závody přišlo bezmála sto běžců a běžkyň a díky tomu se opět zvýšila kvalita běhů. Výkony, kteří mnozí z vás předvedly, byly vynikající a pro většinu znamenaly posunutí svých osobních maxim. Tak je tomu ostatně každý rok a ani tento rok tudíž nebyl výjimkou.

Velmi pozitivně mohu hodnotit zvláště červnový závod 29.června 2021, který byl „charitativní“ a veškerý výtěžek věnován CENTRU HÁJEK. Výsledek nakonec ohromil všechny. Závod vyprodán a výtěžek 20.000 korun… no není to úžasné! Příznivci a účastníci TEMPO MAKERS běhů se umí semknout v pravý čas. Děkujeme všem, kteří na tento závod dorazily a podpořili tím náš charitativní projekt, který poctivě a trpělivě budujeme už čtvrtým rokem a věříme, že i úspěšně.

Výborně se nám podařilo již druhým rokem začlenit do našeho programu dětský běh na 1 míli. Souhlasím, že pro některé děti může být problém takovou vzdálenost uběhnout. Jenže u nás jde hlavně o ten běžecký zážitek a motivaci dětí k pohybu, než o konečný výsledek. Například srpnový závod běželo dokonce třicet sedm dětí ve věku od tří do třinácti let. No není to úžasné. Průměrná účast byla okolo dvaceti dětí.

Poděkování patří i našim partnerům, bez kterých bychom závod úplně nezvládli. Děkuji hlavnímu partnerovi – stavební společnosti STAKS Group s.r.o. Dále – pivovaru KALIKOVAR, BLOVICKÉ PRAŽÍRNĚ KÁVY, ŠKODA FIT PŮLMARATONU, BAROKO MARATONU A KRAJSKÉ PŮLMARATONU PLZEŇSKÉHO KRAJE.

Na příští rok připravujeme několik novinek, ale s těmi vás seznámíme až na přelomu října a listopadu a věřím že budou ku prospěchu našich závodů a vám běžcům a běžkyním, samozřejmě. Jsme o tom hluboce přesvědčeni. 

Jiří Mašek, předseda spolku TEMPO MAKERS a celý TEMPO MAKERS RUN TEAM, který pro vás závody připravuje.