REPORTÁŽ ZE SOBOTNÍHO TEMPO MAKERS RUN TRAILU

V sobotu 30.března 2019 se uskutečnil 1.ročník trailového závodu okolo Chlumu na 9,5 km se startem a cílem u Sv. Jiří na Doubravce. Počasí, dá se říci, bylo správně načasované a už od časného rána sluníčko svými paprsky ohřívalo nejen samotnou zemi, ale i těla běžců při závodě. Zjednodušeně řečeno, počasí skvělé.

Na start trailu se postavilo 52 běžců a běžkyň v pěti kategoriích. Trať samotného běhu byla velmi členitá a zároveň i hodně rozmanitá. Závodníci se proběhli parkem v Potočné, obkroužili nový železniční tunel vedoucí pod vrchem Chlum, aby se poté vydali na jeho vrchol. Následně seběhli k řece Berounce, kde po zdolání tvrze Pecihrádek doběhli do krásně stylového cíle v prostoru u Sv. Jiří.

Moc krásný souboj se odehrál o celkové první místo a zároveň v kategorii muži do 40 let. Pavel Hubáček z týmu TEMPO MAKERS odvedl celý závod z první pozice. Malé zaváhání či nepatrnou ztrátu koncentrace Pavla, asi 150 metrů před cílem, využil Marek Dietl, a doslova okolo něho prolétl a zvítězil. Třetí místo za nimi jistil výtečně běžící Lukáš Vohradský.

V hlavní ženské kategorii systémem start cíl zvítězila Kateřina Houfková. Druhé místo patří Pavle Kratochvílové z TEMPO MAKERS týmu a třetí doběhla Anna Frantová.

Souboj mužů v kategorii nad 40 let ovládl Martin Sokol poměrně těsně před druhým Mirkem Novým a třetím v pořadí Pavlem Čvančarou z týmu TEMPO MAKERS. Ve stejné kategorii žen celkem suverénně zvítězila zkušená běžkyně Blanka Šindelářová. Zvláště napínavý souboj se odehrál o druhé místo. Výborné kamarádky Zuzana Marková a Jitka Patrasová svedly vyrovnaný souboj, který v cíli nerozsoudila ani cílová fotografie. Takže jsme museli vyhlásit společné druhé a třetí místo.

Zvláštní uznání si zaslouží i kategorie do 18 let, kdy tři kluci a jedna holka celkem s přehledem zvládli tuto velmi náročnou trať. Klobouk dolů před nejmladší účastnicí závodu desetiletou Nelou Markovou, která trať trailu zvládla za 1:05:23 hod. a nebyla poslední. Opravdu úžasný výkon, tleskáme!

Celkově lze konstatovat, že 1. ročník TEMPO MAKERS RUN TRAILU byl povedený a věříme, že druhého ročníku se zúčastní ještě větší množství běžců než letos. Všichni účastníci závodu předvedli výborné výkony na trati, která nebyla z nejlehčích a mnohdy na běžce číhali průběhy terény, jaké by nečekali.

Poděkování patří také všem našim partnerům, díky kterým ti nejlepší obdrželi krásné ceny včetně tomboly. I jejich zásluhou měl závod svoji kvalitu a hladký průběh. Děkujeme.

TEMPO MAKERS Vám všem děkuje za účast a v úterý 30.dubna v 18 hodin se na vás všechny těší na startu letošního prvního závodu na 5 a 10 km podél stezky u řeky Úslavy.