OPĚT JSME PROŽILI SKVĚLÝ BĚŽECKÝ TEMPO MAKERS „DVOJZÁPAS“

Občas se nám povede, že dva naše závody dělí pouhé dva dny, což byl i případ posledních dvou závodů. V sobotu 22.8. trail okolo Chlumu a v Zábělé a hned v úterý 25.8. pětka a desítka u bauMaxu. Oba závody však byly velmi povedené a měly vysokou úroveň jak po stránce organizační (musíme se pochválit, když to neudělají druzí), tak i z hlediska běžeckých výkonů. Opět se potvrdilo, že na našich závodech se sejdou výteční běžci a podají vždy úžasné výkony, všichni bez rozdílu.

Sobotního trailu se zúčastnilo čtyřicet pět běžců a běžkyň a šest dětských účastníků. Za poměrně teplého a slunečného počasí se všichni vydali v 10:30 hodin na závod dlouhý více jak 14 kilometrů. Trať byla opět v krásné přírodě lesa v Zábělé. Drobnou kaňkou na závodě byla skutečnost, že nějaký vtipálek nám na čtyřech místech změnil značení tratě, takže došlo k drobného bloudění některých běžců. Nebylo to ale tak tragické a všichni to nakonec vzali s humorem a tvrdili, že to prostě k trailovému závodu patří.

Nejlepšími v mužské kategorii byli Miloslav Viktora (do 40 let) a Jiří Světinský (nad 40 let). Mezi ženami zvítězila výborná běžkyně z Budějovic Linda Palivcová (do 40 let) a „naše nestárnoucí“ Blanka Šindelářová (nad 40 let). Všichni účastníci si pochvalovali zvláště pozávodní servis (pivo, káva a svačinka) a skvělou obsluhu na občerstvovačkách a přislíbili, že dorazí i na poslední letošní trailový závod 17.října do Blovic.

Na úterním závodě u bauMaxu byla účast tradičně vysoká. Třicet osm startujících na pětku a dvacet šest na desítku je vysoko nad průměr. Když k tomu přičteme dvacet účastníků dětského běhu, tak nám z toho vychází nádherná účast. Skvělé výkony podaly jako obvykle dětští účastníci běhu. Vítězný Ondra Jiřina zaběhl celou trať jedné míle za 6:50 minut. Ani Viky Špetová se nenechala zahanbit a doběhla jen o sekundu pomaleji a o další pět sekund prolétla cílem i Patynka Špetová. Výkony všech dětí mají stoupající tendenci a věříme, že se budou ještě stále zlepšovat. Všichni běhají totiž úžasně!

Na pětku k nám zavítali mladí atleti z Karlových Varů a v obou kategoriích do 40 let si podmanili polovinu míst na bedně. Přejme jim to, poněvadž podali skvělé výkony. Z vítězství se radoval Jan Kotraba (18:43) a Karolína Křenková, která si oproti poslednímu závodu o jedno místo polepšila (19:57). Mezi muži se blýskl skvělým výkonem Pavel Čvančara a časem 20:06 výrazně zvítězil. V ženách si prvenství pohlídala Míša Kubíková (24:07).

Už podruhé byla na desítce velmi solidní účast a jelikož počasí bylo pro běžce velmi přívětivé, odpovídaly tomu i výsledné časy. Jak vítěz v kategorii do 40 let Richard Janošík (37:41), tak i o kategorii výše Martin Brož (39:10) doběhli ve skvělém čase pod hranicí čtyřiceti minut. Prostě úžasný výkon. Gratulujeme. Mezi ženami opět potvrdila své kvality Štěpánka Jandová, která se vrátila po dovolené a časem 45:55 minut s přehledem zvítězila. Blanka Šindelářová poté nedala nikoho žádnou šanci a zvítězila v kategorii nad 40 let časem 43:18 minut.

Pokud bychom oba závody společně zhodnotili, můžeme bez nadsázky vše označit slovníkem komentátorů zvláště kolektivních sportů, že dvojzápas se vydařil. Děkujeme všem příznivcům TEMPO MAKERS i ostatním, že se našich závodů zúčastňujete a podáváte skvělé výkony. Děkujeme a za měsíc 29. září se potkáme na posledním letošním závodě u bauMaxu.

Těší se na Vás jako vždy TEMPO MAKERS RUN TEAM.