Hýbejte se celý rok 2024 s TEMPO MAKERS a PMDP

TEMPO MAKERS vyhlašuje v roce 2024 velký projekt pro všechny, kteří mají rádi pohyb a běhání zvlášť pod názvem HÝBEJTE SE CELÝ ROK 2024 s TEMPO MAKERS a PMDP.

V dnešní době, kdy jsou ve stále větší oblibě elektrokola, elektrokoloběžky, elektrické skejty a mnoho dalších na elektro pohon, a kdy tyto prostředky využívá stále více mladých lidí, je dobré přesvědčit co nejvíce lidí, že aktivní pohyb má své nesporné výhody. Nejenže zlepšuje zdraví a fyzickou kondici, ale vytváří i psychickou pohodu. Umí pomáhat v boji proti stresu, který nás obklopuje, prostě pomáhá nám lépe zvládat problémy současnosti.

Naše pohodlnost již dosahuje takových rozměrů, že auto využíváme na přesun i na minimální vzdálenosti, kde je lepší jít pěšky či jet na kole. Naše děti vozíme až ke dveřím školy, tělocvičen a někdo skoro až na hřiště (byl jsem svědkem takového jednání). A to jen proto, aby měly co nejpohodlnější cestu a nemusely vyvinout skoro žádnou aktivitu. Již se nenajdou rozdíly v silničním provozu, zdali je všední den či víkend. Mnohdy o víkendu to sviští více než v pracovní den, kdy se vyšší provoz relativně očekává.

Otázku životního prostředí a následků, kterým je vystaveno nechci rozebírat, neboť to za mě činí odborníci denně, ale odezva je hodně slabá. Přednost má vždy auto, letadlo a mnoho jiných dopravních prostředků.

To je několik důvodů, proč jsme se jako spolek nadšených běžců TEMPO MAKERS, rozhodli pro malý krok ke zlepšení a jen doufáme, že alespoň trochu přispějeme svojí aktivitou, aby se situace zlepšila. Náš stálý optimismus nám velí se o to alespoň pokusit. Nejsme jediní, je více takových nadšenců a rádi se mezi ně zapojíme.

Běhání a chůze jsou nejjednodušším způsobem pohybu a jezdit na kole snad umí každý a nějaké to kolo má po ruce vždy. Takže uběhnout měsíčně 100 kilometrů (cca 25 km za týden) či ujet 160 kilometrů na kole (cca 40 km za týden) by měl být ten nejmenší cíl pro všechny, kdo se do tohoto projektu zapojí.

Určitě čekáte, že za svoji aktivitu budete patřičně odměněni? A je odměna to nejdůležitější? Nestačí, když si zlepšíte fyzickou i psychickou pohodu, naučíte se pravidelnému pohybu, zlepšíte své zdraví, posílíte imunitu a dokážete lépe zvládat dnešní stres? To je přece odměn několik, nemyslíte? Přesto všechny, kdo se do projektu spolu s TEMPO MAKERS zapojí a budou po celých deset měsíců v roce 2024 plnit stanovené minimální podmínky, rádi odměníme. Odměna bude spíše symbolická s motivačním prvkem pokračování v již jednou nastoupení cestě za aktivním životem plného pohybu s minimálním (či hodně omezeným) využíváním všech dopravních prostředků, které pomáhají ničit naši krásnou planetu.

Jiří Mašek
zakladatel projektu TEMPO MAKERS a předseda spolku TEMPO MAKERS z. s.
Tereza Mašková
správce sociálních sítí TEMPO MAKERS

Podmínky účasti

1) Každý účastník se do projektu přihlásí přes registrační formulář umístěný na webu TEMPO MAKERS.

2) Každý účastník vloží při vstupu do projektu 300 korun na transparentní účet TEMPO MAKERS.

3) Všichni účastníci projektu obdrží po skončení projektu a splnění podmínek věcnou odměnu.

4) Čtyřikrát do roka (v březenu, květnu, červenci a září) zorganizujeme společné běh v rámci projektu, kdy se proběhneme na čtyřech zajímavých místech v Plzni a okolí. Účast všech běžců a běžkyň zapojených do projektu je vítaná.

5) Každý měsíc bude vyhlášena jedna zajímavá běžecká (případně i neběžecká) výzva. Její splnění bude znamenat jistý bonus pro vás i projekt.

6) Odměněni budou také ti, co se na závody TEMPO MAKERS RUN dopraví na kole nebo využijí MHD.

7) Každý měsíc, nejpozději do 3. dne nového měsíce, pošle účastník souhrn uběhnutých a ujetých kilometrů.

8) Do projektu se zapojí i naši věrní partneři a jako tradičně finančně odmění všechny uběhnuté a ujeté kilometry.

Primárně budeme – již sedmým rokem – pomáhat dětem z Centrum Hájek a poprvé i spolku Maminy s rakovinou. Během roku uvolníme získané finanční prostředky vždy na předem domluvenou věc.

Účastníci