Tréninky

V pořádání běžeckých tréninků už otevíráme 4 sezónu (předtím 1,5 roku jako RUNGO). Z počátku to byly klasické tréninky pro začátečníky, ale již druhým rokem je trénink zaměřen na běžce a běžkyně, které můžeme směle označit za středně a více pokročilé. Tréninky jsou svojí náplní hodně náročné a nejsou opravdu pro začátečníky.

Snažíme se, aby trénink byl rozmanitý, stále přinášel něco nového a nerozvíjel jen naše běžecké schopnosti, ale posiloval nás jaksi komplexně. Takže se snažíme zdokonalit v oblasti rychlosti, dynamiky, síly, houževnatosti a výbušnosti. K tomu využíváme, jak přírodní cvičební pomůcky jako jsou schody, svah či jiné překážky. A samozřejmé i klasické pomůcky např. švihadlo, běžecký žebřík, různé druhy překážek a jiné pomůcky. Nezapomínáme i na klasické běžecké tréninkové prvky jako je fartlek či intervaly. Kombinujeme staré metody s novými a jde nám to skvěle.

V roce 2019 naše tréninky opět zpestříme. Od února se zaměříme cíleně na tréninky, které by Vás měli zdokonalit na trailové a krosové závody. Budeme v maximální míře v lese, na louce, na svahu, prostě v přírodě. Samozřejmě se vrátíme občas i na atletickou dráhu.

V rámci spolupráce s Krajským půlmaratonem a projektem ŠKODA FIT budeme pořádat tematické tréninky právě k těmto akcím.